انواع پاستا

written by کیانا میرحقانی 4 شهریور 1396
انواع پاستا

وقتی به پختن پاستا فکر می کنید، غیر از سس باید به انواع پاستاهایی که در بازار موجود است و می توانید استفاده کنید هم فکر کنید. پاستا انواع مختلفی دارد که هر کدام می تواند برای نوع یا انواعی از سس ها مناسب تر باشد. در انتخاب انواع پاستا به سایز، شکل و مواد تشکیل دهنده ی آن دقت کنید.

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

پاستا از خمیر تخمیر نشده یا آرد گندم یا آرد سمولینا مخلوط شده با آب یا تخم مرغ درست می شوند. در تولید پاستا از آرد غلات دیگر هم استفاده می کنند.

با انواع پاستا آشنا شوید :

1 ) پاپاردله Pappardelle

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

نوعی پاستای عریض که در آن از تخم مرغ استفاده شده. از پاستای پاپاردله بیشتر با سس گوشت استفاده می شود.

2 ) فارفاله  Farfalle

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

پاستای فارفاله به معنی پروانه در زبان ایتالیایی و به خاطر شکلش پاپیونی نیز نامیده می شود. این نوع پاستا برای سالاد های سرد بسیار مناسب است اما با سس گوشت و سبزیجات هم استفاده می شود.

3 ) صدفی  Shells

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

پاستای صدفی می تواند به گونه های مختلف استفاده شود. اگر پاستا در سایز بزرگ باشد می توانید آن را با مواد و سس پر کنید. اگر اندازه ی صدف ها کوچک است می توانید از آن در پخت انواع پاستا با سس گوشت یا سبزیجات و سس سبز استفاده کنید. نوعی پاستای صدف خیلی ریز هم وجود دارد که می توانید در پخت سوپ و شوربا از آن استفاده کنید.

4 ) کامپانله  Campanelle

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

کامپانله به معنی گل زنگوله ای به خاطر داشتن شکل خاصی که دارد برای درست کردن انواع پاستا با سس کرمی، سس های غلیظ و سس گوشت مناسب است. این نوع پاستا با سس های پنیر دار عالی می شوند.

5 ) اسپاگتی Spaghetti

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

اسپاگتی شاید رایج ترین نوع پاستا باشد. اسپاگتی که پاستای محبوب ایرانی هاست رشته های بلند و نازک دارد. اسپاگتی تقریبا با هر جور سسی خوب می شود.  حتی وقتی که به روش ایرانی اسپاگتی را دم می کنند و ته دیگ دار می شود هم لذیذ است.

6 ) بوکاتینی  Bucatini

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

بوکاتینی هم مثل اسپاگتی از انواع پاستا ی بلند است، تنها فرقش در این است که وسط رشته ها سوراخ است. این پاستا برای درست کردن پاستاهای ماهیتابه ای (کسرول) مناسب است.

7 ) ماکارونی Macaroni

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

ماکارونی یا Elbow macaroni یکی از انواع پاستا است که معمولا برای درست کردن غذای معروف ماکارونی با پنیر (mac and cheese) استفاده می شود. همچنان می شود آن را با سس های غلیظ دیگر و سس پنیر هم مخلوط کرد. در ایران به اشتباه به اسپاگتی، ماکارونی گفته می شود.

8 ) ریزوتو یا اورزو Orzo

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

از انواع پاستا، ریزوتو بسیار به برنج شباهت دارد و طبیعی است اگر آن را با برنج اشتباه بگیرید. ریزوتو که بسیار خوش طعم است را برای غلظت بخشیدن به سوپ ها و همچنین در سالاد های مختلف استفاده می کنند. اما می توانید آن را با سس سبزیجات تازه نیز نوش جان کنید.

9 ) پنه Penne

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

این نوع پاستای استوانه ای که حدود 3 سانت طول دارد و دو انتهایش به صورت مورب برش خورده، به علت شکل خوب و محبوبش تقریبا برای درست کردن پاستا با تمام سس ها از جمله سس سفید خامه ای یا پاستا با گوشت چرخ کرده خوب می شود.

10 ) فتوچینی یا فتوچینه Fettuccine

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

فتوچینه به معنای روبان های کوچک در زبان ایتالیایی، از آرد و تخم مرغ درست شده و حالت پهن و تخت دارد. این نوع پاستا عموما با راگوی گوشت یا مرغ خورده می شود. فتوچینی را می توانید با سس آلفردو نیز مخلوط کنید.

11 ) راویولی Ravioli

انواع پاستا - دست پخت بانوی شهر

راویولی که بسیار هم پرطرفدار است انواع بی شماری دارد، چرا که شما می توانید این بالش های مربعی خمیری را با هر چه که دوست دارید پر کنید. می توانید راویولی پنیر، گوشت، سبزیجات یا حتی غذای دریایی درست کنید و آن را با سس، درون سوپ یا حتی با روغن زیتون ساده سرو کنید.

حالا که با انواع پاستا آشنا شدید، قطعا وقتی به رستوران ایتالیایی که در ایران خیلی هم پرطرفدار است رفتید، می توانید راحتتر انتخابی باب طبع خود داشته باشید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه