آیا خمیر دندان زغالی برای دندان ها مفید است؟

written by ناهید پورمرز 27 شهریور 1398
خمیر دندان زغالی

استفاده از خمیر دندان زغالی این روزها یکی از مواردیست که در دنیای زیبایی و سلامتی بسیار محبوب شده است. حتما بارها تبلیغ این خمیردندان ها را بعنوان یک ماده جادویی برای سفید کردن دندان ها دیده اید. اما آیا واقعا این خمیر دندان های زغالی موثر و مفید اند؟ آیا باعث سفید شدن دندانها می شود یا فقط تبلیغات و شایعات است؟

پاسخ این است که استفاده از خمیردندان های زغالی که برخی آن را خمیردندان سیاه نیز می خوانند در حقیقت بازگشت یک تکنیک پزشکی باستانی است. به طور تئوری می توان اینگونه توضیح داد که خمیردندان سیاه هر چیزی که سر راهش باشد از لکه ها، باکتری، ویروس و هر چیز دیگری را با خود جمع می کند و از دندان پاک می کند. در نتیجه باعث می شود دندان سفیدتر شود که این در زیبایی تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود دندان ها نیز سالم تر باشد.

اما این ماده باعث می شود برخی از موادی که برای بدن مفید هستند حتی باکتری هایی که نیاز دارید به هضم آنها دارید، از بین بروند. بنابراین خیلی مهم است از خمیردندانی استفاده شود که مطمئن بوده و خطرناک نباشد. این مشخص نیست که آیا تمام تولید کنندگان خمیردندان از فرمول صحیح برای تولید چنین خمیردندانی استفاده می کنند یا خیر.

خمیر دندان زغالی

اگرچه همانطور که گفته شد خمیردندان های سیاه برای سفیدتر شدن دندان مفید هستند اما به طور کل اگر می خواهید دندان های سالم  و سفیدی داشته باشید بهترین راه این است که خوردن نوشیدنی هایی نظیر قهوه یا چای را کمتر کنید، هر شب دندانها را نخ کشیده و سپس مسواک کنید و از ویزیت 6 ماه یکبار دندانپزشک غافل نشوید. سالی یکبار هم نیاز هست دندانها را توسط دندانپزشک یا بهداشتیار دهان و دندان که زیر نظر و در مطب دندانپزشک کار می کند تمیز کنید. اگر می خواهید از محصول جدیدی استفاده کنید از دندانپزشک تان تاییدیه بگیرید.

اگر هم می خواهید از خمیر دندان زغالی استفاده کنید مصرف آن را به هفته ای 3 تا 4 بار محدود کنید. می توانید در کنار آن از روغن نارگیل استفاده کنید تا دندان هایتان به صورت طبیعی پاک و مقاوم شود.

در انتها پیشنهاد می کنیم مقالات ایمپلنت چیست و سفید کردن دندان را بخوانید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه