طرز تهیه سالاد تابستانی هندوانه و خیار

written by ویدا نورمحمدیان 14 مرداد 1397
طرز تهیه سالاد تابستانی هندوانه و خیار خوشمزه و خوش رنگ

فصل تابستان فرارسیده و همه دنبال غذاهای سالم، سریع و خنک هستند. بدون شک هندوانه یکی از محبوب ترین میوه ها در فصل تابستان است و چه چیزی بهتر از تهیه یک سالاد تابستانی با این میوه محبوب؟ بانوی شهر طرز تهیه سالاد تابستانی هندوانه و خیار را به شما آموزش می دهد. سالادی ساده و بسیار خوشمزه که تهیه آن زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

مواد لازم برای تهیه سالاد خوشمزه تابستانی هندوانه و خیار

سالاد تابستانی هندوانه خیار

  • یک عدد هندوانه کوچک (ترجیحا قسمت های بدون دانه یا دانه گرفته شده هندوانه استفاده شود.)
  • 2 عدد خیار بدون دانه که بسیار باریک برش داده شده
  • 200 گرم پنیر ریکوتا یا پنیر تبریز
  • ¼ فنجان دانه کدو تنبل نمک زده شده و سرخ شده
  • روغن زیتون به میزان کافی
  • نمک دریایی و مقداری فلفل سیاه

سالاد تابستانی هندوانه و خیار همانطور که از نامش پیداست یک سالاد تابستانی خلاقانه و خوش طعم است. ترکیب هندوانه، خیار و پنیر شاید چیزی نباشد که تا به حال به آن فکر کرده باشید، طعم شیرین و خنک هندوانه در کنار طعم نمکی پنیر مزه ای متفاوت است.

پنیر ریکوتا چیست؟

پنیر ریکوتا

پنیر ریکوتا یک نوع پنیر ایتالیایی است که اصالت آن به شهر سیسیل باز می گردد و به‌ وسیله باقی‌مانده آب‌پنیر پس از تولید آن تهیه می‌شود. ریکوتا در لغت به معنای دوباره پخته شده‌است. به‌دلیل اینکه طی فرآیند تولید، بیشتر چربی جذب پنیر اصلی می‌شود، ریکوتا دارای مقدار چربی اندکی است. این پنیر سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین هاست و تا 6 ماه می توان آن را در فریزر نگه داشت.

طرز تهیه سالاد تابستانی هندوانه و خیار

طرز تهیه سالاد تابستانی هندوانه و خیار

تهیه این سالاد تابستانی بسیار ساده است. فقط کافیست هندوانه را به میزان لازم خرد کرده و به شکل مثلثی و باریک برش دهید. حتما هسته ها را جدا کنید که خوردن سالاد آسان تر شود.

 سالاد تابستانی هندوانه و خیار

خیارها را حلقه حلقه های باریک برش داده و به این ترکیب اضافه کنید. معمولا دو مرحله اول به صورت نوبتی انجام می شود که خیار و هندوانه لا به لای هم قرار بگیرند.

 سالاد تابستانی هندوانه و خیار

سپس پنیر ریکوتا (در صورتی که به پنیر ریکوتا دسترسی نداشتید از پنیر لیقوان یا پنیر تبریز استفاده کنید.) را به صورت خلالی برش داده و لا به لای خیار و هندوانه قرار دهید.

در نهایت دانه های کدو را روی سالاد ریخته و نمک و فلفل به میزان دلخواه اضافه کرده و مقدار کمی روغن زیتون روی آن می ریزیم. سالاد تابستانی هندوانه و خیار آماده سرو است. نوش جان!

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه