معجزه ای به نام فلفل سیاه

written by بانوی شهر 19 فروردین 1396
فلفل سیاه

امروزه بیشتر مکمل های غذایی موجود در بازار، طبیعی هستند. ممکن است از خود بپرسید که چرا چنین است. در پاسخ باید گفت که مکمل های طبیعی سالمتر و ارزانتر از بقیه مکمل های مصنوعی هستند. امروزه با افزایش تعداد افرادی که مکمل های طبیعی را ترجیح می دهند، تقاضا برای این مکمل ها نیز افزایش یافته است. برخی از بهترین ترکیبات طبیعی که در این مکمل ها استفاد می شوند، زردچوبه و فلفل سیاه هستند. وقتی این دو با هم ترکیب میشوند، معجزه ای مدرن می آفریند که Bioperine™ نام دارد.

فلفل سیاه - شادابی و سلامتی

این کار از طریق عصاره گیری کورکومینوئید از زردچوبه صورت می گیرد که یکی از مؤثرترین فاکتورها در ترمیم و شفای بدن است. کورکومینوئیدها، همچنین دارای خواصی هستند که التهابات را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند و بهترین دیوار دفاعی را برای بدن تامین می کنند. با این حال، زردچوبه به تنهایی قادر به انجام تمام این کارها نیست. در اینجاست که فلفل سیاه وارد بازی می شود.

فلفل سیاه دارای ویتامین A، ویتامین C و فلاونوئیدها است که در مبارزه با سرطان بسیار موفق عمل می کنند. فلفل سیاه همچنین حاوی کاروتنوئید آنتی اکسیدانی که سطح مواد سمی موجود در بدن را کاهش می دهد می باشد. همانگونه که می دانیم، این سموم از عوامل سرطان زا هستند.

از طرفی دیگر، فلفل سیاه هاضمه را نیز تحریک می کند. این ماده، دیواره های معده را تحریک کرده تا اسید هیدروکلریک بیشتری ترشح کنند که عنصر اصلی در هضم غذا به شمار می رود. همچنین، ویتامین C موجود در فلفل سیاه در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا مؤثر است. برای این منظور میتوان مقداری فلفل سیاه را به عسل اضافه کرد. یکی از دیگر مزایای فلفل سیاه کم کردن وزن است. بیشتر کاهنده های وزن موجود در بازار، فلفل سیاه را بعنوان یکی از عناصر فعال در خود دارند.

بیشتر بخوانید:  روش های خانگی و طبیعی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم

یکی از دلایلی که امروزه از فلفل سیاه بعنوان محبوبترین مکمل طبیعی یاد می شود، دارا بودن ترکیبات فعال به نام “پیپرین” است. این عنصر در درمان بیمارهای فوق الذکر بسیار مؤثر است. پیپرین در ترکیب با زردچوبه بهتر جذب بدن می شود.

از دیگر مزایای اعجاب انگیز فلفل سیاه، قدرت ضد افسردگی آنست. به همین دلیل است که از اضافه کردن مقداری ادویه به غذا نباید ترسید. چراکه نه تنها مزه آن را بهتر می کند، بلکه برای ذهن و بدن نیز شگفتی می آفریند.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه