انواع مدل های هاشور ابرو

written by ویدا نورمحمدیان 9 خرداد 1399
هاشور ابرو

هاشور ابرو از جمله تکنیک های زیبایی برای رفع عیوب ابرو بوده که در دهه اخیر در تمام دنیا رشد چشمگیری داشته است. در این روش زیبا، رنگدانه ها از طریق یک تیغه نازک به لایه سطحی پوست به شکل مو تزریق شده که برخلاف تتوی ابرو که در آن رنگدانه ها به لایه های عمیق تر پوست تزریق می شوند، نیمه ماندگار بوده و در بهترین حالت ماندگاری آن حدود 2 سال طول می کشد.

از آنجا که در انواع مدل های هاشور ابرو، رنگدانه ها فقط به لایه اپیدرم پوست تزریق می شوند، هیچگونه واکنشی بین خون و جوهر ایجاد نشده و به مرور زمان از بین می روند.

اگر آرایش روزانه ابروهایتان تبدیل به کاری کسل کننده شده و به دنبال روشی هستید تا مدتی ابروهایتان حالتی ماندگار داشته باشد، تا انتهای این مقاله با بانوی همراه باشید تا با مدل های هاشور ابرو و تکنیک های انجام آنها آشنا شوید.

انواع تکنیک های هاشور ابرو

مدل های هاشور ابرو به کمک سه تکنیک میکروبلیدینگ (Microblading)، میکروپیگمنتیشن (Micropigmentation) و فیبروز (Phibrows) انجام می شود.

مدل های هاشور ابرو

میکروبلیدینگ Microblading

این روش به کمک ابزار قلم مانندی به نام بلید blade انجام می شود که سوزنهای آن در یک ردیف چیده شده و رده های مو مانند بسیار نازکی در بین ابروها ایجاد می کند که در عمق پوست نفوذ چندانی ندارد. ماندگاری این روش بسته به شرایط مختلف تا حدود یک سال متغیر است.

بیشتر بخوانید:  ژل ابرو چیست؟ روش های استفاده از آن

میکروپیگمنتیشن Micro pigmentation

مدل های هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد (حدود 2 سال)، چرا که رنگدانه ها اندکی بیشتر در عمق پوست نفوذ می کنند. اما نتیجه کار در میکروبلیدنیگ طبیعی تر از میکروپیگمنتیشن است.

فیبروز Phi brows

در این تکنیک که همانند میکروبلیدینگ انجام می شود، تارهای کشیده شده در بین ابروها بسیار نازکتر و طبیعی تر بوده و در عمق کمتری از پوست نفوذ می کند.

در تمامی روش های انجام هاشور ابرو، بی حسی موضعی صورت می گیرد.

مقالات لیفت ابرو و روش های انجام آن را بخوانید

انواع مدل های هاشور ابرو

هاشور هایلایت

هاشور هایلایت که به آن Ombre نیز گفته می شود که به وسیله دو رنگ و ایجاد تمرکز نقطه ای کم و زیاد در ابرو، حالتی سایه مانند به آن می دهد. این مدل برای کسانیکه تتوی ابرو دارند، بسیار مناسب بوده و ظاهری زیبا و به روز به ابروها می بخشد.

مدل های هاشور ابرو

هاشور ابرو خطی

در بین مدل های هاشورابرو، می توان گفت هاشور خطی ساده ترین مدل را داشته که خط هایی نازک در بین ابروها به طرف تاج ابرو ایجاد شده و کمی به طرف دم ابرو متمایل می شود.

هاشور ابرو

هاشور سه بعدی

در این مدل به کمک تغییر رنگ یا نحوه هاشور زدن، ابروها حالتی طبیعی و برجسته به خود می گیرند. هاشور سه بعدی به چهار روش Spine 3،Spine 5 ، Spine 6، Upper Spine انجام می شود:

هاشور ابرو

هاشور ابرو Spine 3

در هاشور Spine-3 یا هاشور تیغ ماهی، جهت حرکت و نقطه ثقل هاشورها به طرف دم ابرو می باشد.

بیشتر بخوانید:  ژل ابرو چیست؟ روش های استفاده از آن

مدل های هاشور ابرو

هاشور Spine 5

این مدل هاشور که به هاشور آسیایی نیز معروف می باشد، تمرکز هاشورها تا حدودی رو به پایین بوده و ما بین ابتدای ابرو و قسمت تاج آن قرار می گیرد.

هاشور ابرو

هاشور Spine 6

هاشور قدیمی یا کلاسیک نام دیگر آن بوده که مرکزیت هاشورها در قسمت پایین ابرو و به طرف دم آن می باشد.

مدل های هاشور ابرو

هاشور Upper Spine

در این مدل تمام هاشورها به طرف بالای ابرو زده می شود.

مدل های هاشور ابرو

مدل های هاشورابرو به کمک هر سه تکنیک هاشور می توانند انجام شوند که بسته به نوع روش انجام شده، ماندگاری آنها متفاوت است.

این روش زیبایی برای خانم های باردار و شیرده، افرادی که از مشکلات پوستی رنج می برند، اشخاص مبتلا به دیابت، فشار خون، کسانیکه به رنگ های شیمیایی آلرژی دارند و یا افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند، توصیه نمی شود.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه