5 تمرین پرکاربرد برای ورزش صورت

written by ناهید پورمرز 18 مهر 1399
ورزش صورت

ورزش صورت یکی از تکنیک های تقویت عضلات چهره بوده و انجام آن به طور منظم سبب می شود تا صورت در طولانی مدت جوان تر و بشاش تر به نظر برسد.

چهره حاوی بیش از 50 ماهیچه مختلف است و برخلاف بیشتر اعضای بدن، بسیاری از این عضلات به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. با انجام ورزش صورت می توانید، گردش خون را در نواحی مختلف صورت بالا برده و جریان اکسیژن را در ماهیچه ها و پوست احیا کنید که در پی آن سلول های پوستی تغذیه شده و سبب پیشگیری از ایجاد چین و چروک می شود که حاصل آن داشتن یک چهره روشن، درخشان و شفاف است.

تمرینات ورزش صورت چند بار باید انجام شود؟

شبیه بسیاری دیگر از ماساژهای صورت که می توانید در خانه انجام دهید، تکنیک ضد پیری ورزش صورت نیز برای تحریک تولید کلاژن و الاستین در لایه میانی پوست طراحی شده و به پوست شما نرمی، انعطاف پذیری و قوام می بخشد.

خواندن مقاله ماساژ چیست و انواع روغن های ماساژ را پیشنهاد می کنیم.

توصیه می شود این تمرینات به مدت 20 دقیقه، و بین پنج تا شش بار در هفته انجام شود. شاید به نظر زیاد برسد اما نتایج آن را خیلی سریع مشاهده خواهید کرد. یادتان نرود که هر کس چهره و پوستی متفاوت دارد، لذا زمان لازم برای دیدن تغییرات، متفاوت است اما به عنوان یک قاعده کلی، بعد از گذشت دو هفته شاهد تغییرات مثبت و بهبود طولانی مدت در صورت و گردن خواهید بود.

بعد از گذشت 2 تا 4 ماه متوجه خواهید شد که خطوط ریز چهره تان کاهش یافته و به نظر سالم تر و پرانرژی تر می رسید. و بعد از طی شش تا نه ماه، بیشتر افراد اعلام کرده اند که سالها جوان تر به نظر آمده و احساس می کنند که آرامش بیشتری دارند.

ورزش صورت

آموزش چند تمرین برای ورزش صورت

تمرین های ورزش صورت انواع متفاوتی دارند که 5 تا از پرکاربردترین آنها را در ادامه یاد می گیریم.

بالا بردن پیشانی

اگر می خواهید برای مدت ها پیشانی و اطراف چشم بدون چین و چروک داشته باشید، از این تکنیک استفاده کنید.
انگشت سبابه و میانی خود را به صورت یک V بسته درآورده، روی پیشانی قرار داده و سپس به آرامی ابروها را به بالا و پایین حرکت دهید. این ورزش را در 6 نوبت و در هر نوبت 10 بار انجام دهید.

بهترین راههای رفع چین و چروک اطراف چشم را مطالعه کنید.

ورزش صورتورزش صورت
لیف گونه

چنانچه دوست دارید گونه هایتان برجسته و نمایان باشد، این تمرین را انجام دهید.
انگشتان خود را روی گونه ها قرار داده و به سمت بالا بکشید. دهان خود را باز کنید تا شکل یک “O” دراز به خود بگیرد. 5 ثانیه نگه داشته و مجددا این حرکت را تکرار کنید. این ورزش صورت باید 10 تا 15 نوبت انجام شود.

ورزش صورتورزش صورت
لوله کردن دهان و کشش گونه ها

کسانیکه مایلند چهره ای ظریف و کشیده داشته باشند، این تمرین گزینه خوبی برایشان است.
تا حد امکان سر را عقب برده و دهان را به شکل لب های ماهی لوله کرده و تا جایی که امکان دارد لپها را به داخل کشیده و 5 ثانیه نگه دارید. این تمرین را باید 10 تا 15 بار انجام دهید.

ورزش صورتورزش صورتباد کردن صورت

این تکنیک برای رفع خط لبخند و کاهش چین و چروک اطراف لب مناسب می باشد.
دهان خود را بسته، لپ های خود را باد کرده و هوا را از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید. 30 ثانیه این تمرین را تکرار کنید.
ورزش صورتورزش صورتورزش صورتبعد از انجام این حرکات، از یک غلتک ماساژور صورت استفاده کرده و چند دقیقه آن را به آرامی روی پوست خود حرکت داده تا عضلات صورت ریلکس شوند.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه