کاربرد کابینت های گلاس در طراحی آشپزخانه

written by هانیه زاهدی 20 مرداد 1398
کابینت های گلاس

آشپزخانه هایی که کابینت های گلاس یا شیشه ای، در طراحی خود دارند، دلفریب و زیبا جلوه می کنند. علاقه افراد در برابر این نوع کابینت تقریبا حد وسط ندارد، یا عاشق آن بوده و یا از آن متنفرند. یکی از دلایل مخالفت با این کابینت ها باقی ماندن اثر انگشت و لکه به روی شیشه هاست که باعث ایجاد کار مضاعف شده و دیگر مشخص بودن ظروف داخل آنهاست. اما نمی توان مزایا و تاثیر چشم گیر کابینت های گلاسه را نادیده گرفت. مزایایی که همچنان آنها را محبوب باقی گذاشته است. مدل های متنوعی از این نوع کابینت برای هر سلیقه ای وجود دارد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

یکی از مهمترین دلایل استفاده از کابینت شیشه ای علاوه بر شکیل بودن، بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه است. لذا در طراحی آشپزخانه های کوچک، بسیار پرکاربرد است. همچنین استفاده از آینه در فضای داخل کابینت به این امر کمک مضاعف کرده و با بازتاب نور، سبب روشن تر شدن فضای آشپزخانه می شود.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس به شما این امکان را می دهند تا علاوه بر مرتب کردن و چینش وسایل آشپزخانه، زیباترین آنها مثل ظروف کریستالی و لوکس را به نمایش بگذارید. همچنین استفاده از وسایل دکوری مناسب آشپزخانه به جذاب تر شدن آن کمک می کند. اگر قصد دارید از کابینت های شیشه ای استفاده کنید، همیشه باید قفسه ها را منظم و مرتب نگه دارید؛ چون کوچکترین بی نظمی و آشفتگی به سرعت خود را نشان داده و جلوه دکوراسیون را از بین می برد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

اگر حوصله ندارید که همیشه کابینت ها را مرتب نگه دارید و در عین حال می خواهید این نوع کابینت را در آشپزخانه خود داشته باشید، می توانید از شیشه های مات و یا کدر برای آنها استفاده کنید. گزینه های متنوعی برای انتخاب وجود دارد. به عنوان مثال، شیشه بارانی یک گزینه دوست داشتنی و محبوب است. انواع دیگر شامل شیشه های دنده دار، سنگریزه ای، شیاردار، رنده ای، حبابی، سربدار و… می باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین مدل های پرده آشپزخانه

برای داشتن آشپزخانه ای با دکوراسیون زیبا خواندن مقاله جدیدترین طرح های کابینت آشپزخانه را بخوانید.

کابینت های گلاس با این نوع شیشه ها معمولاً لکه ها، علائم و اثر انگشت را نشان نمی دهند. شیشه های مات با شیشه های کدر تفاوت دارند. ظروف از پشت شیشه های مات دیده می شود اما جزئیات آن مشخص نیست. بنابراین اگر کابینت آشفته باشد، تا حدودی مشخص خواهد شد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

شیشه های مات معمولا برای آشپزخانه های مدرن و امروزی و شیشه های شفاف و ساده برای آشپزخانه های کلاسیک و قدیمی به کار می روند. به علاوه شیشه های مات با طرح های متنوعی که دارند می توانند انتخاب های بیشتری را در اختیار افراد قرار دهند. اما باید توجه داشته باشید که شیشه های طرحدار، زود از دایره مد خارج می شوند و اگر این موضوع برایتان اهمیتی ندارد، می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس

و در آخر اینکه اگر به دنبال انتخاب کابینت های گلاس هستید، دقیقا بدانید به چه منظور می خواهید آن را در طراحی دکوراسیون خود داشته باشید، تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. کابینت های شیشه ای تنوع بالایی ندارند اما از بین گزینه های موجود هم می توانید آنچه مناسبتان است را برگزینید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه