نکاتی برای بهترشدن روابط زناشویی

written by ژاله نوذری 12 شهریور 1397
نکاتی برای بهترشدن روابط زناشویی

ایجاد رابطه و بروز احساسات عاشقانه آسانتر از حفظ روابط است. ازدواج، پیوند دو فرد با دلبستگی قلبی است که تداوم آن مستلزم مهارت های فراوانی است. اگر زوجین مهارت کافی در برقراری یا حفظ روابط نداشته باشند، ممکن است در روابط زناشویی دچار مشکل و اختلاف نظر شوند. چه بسا برخی مسائل ساده و رفتارهای معمول زمینه ساز مشکلات بعدی در زندگی شود. بانوی شهر شما را برخی نکات جهت بهبود روابط زناشویی با هدف کاهش تنش و نارحتی در خانواده آشنا می سازد.

درک کردن متقابل و مهربان بودن

براساس پژوهش های علمی درک متقابل موجب بهبود روابط زناشویی می شود. به طور کلی در روابط بین افراد احساس عشق، اعتماد متقابل و مراقبت از هم موجب بروز خشنودی و بهزیستی می شود.  کسانی که شریک زندگی خود را مورد مراقبت قرار می دهند، حمایت و محبت بیشتری را دریافت می کنند.

برنامه ریزی در منزل و بیان کردن بازخورد مثبت

نکاتی برای بهترشدن روابط زناشویی

مشاوران ازدواج میگویند وجود بازخورد مثبت می توانند پیوند میان زوجین را تقویت و موجب بهبود روابط زناشویی شود. برنامه ریزی هفتگی برای بحث در مورد مسئولیت های هر یک و بررسی اقدامات صورت گرفته، حل مشکلات و صحبت در مورد مسائل پیش آمده موجب می شود که زوج صمیمی تر و هر دوطرف به هم احساس اعتماد و احترام بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  12 راز برای زیباتر شدن زندگی زناشویی موفق

تعیین زمان برای کنار گذاشتن تلفن همراه

کنار گذاشتن گوشی همراه

وجود تلفن همراه به هنگام صحبت کردن با همسر یا حتی زمان استراحت، باعث اثرات منفی بسیاری می شود. در حقیقت میزان رضایت از روابط و زندگی زناشویی زمانی که همسر تلفن همراه را کنار گذاشته، بیشتر گزارش شده است. تلفن همراه یکی از عوامل اصلی حواسپرتی محسوب می شود و این امر در کیفیت روابط تاثیر گذار است.

به خاطرسپردن تاریخ های مهم

طبق نظر مشاوران ازدواج به خاطر داشتن تاریخ های مهم موجب افزایش رضایت از زندگی و بهبود روابط می شود.

تشکر کردن

در زندگی زناشویی قدردانی و تشکر جز عوامل اصلی تاثیر گذار بر کیفیت زندگی و رضایت از همسر است. هنگامی که از همسر خود تشکر می کنید ضمن حفظ احترام فردی به تقویت روابط خانوادگی نیز کمک کرده اید. توجه کنید که تشکر کردن صرفا برای کارها و امور ضروری و مهم نیست. می توانید برای رفتارها و کارهای روزمره نیز از همدیگر قدردانی کنند. بگویید:” متشکرم که هر شب ظرفها را می شویی.”

خریدن وسایل رمانتیک و عاشقانه

پژوهش های صورت گرفته نشان داده است زوج هایی که قویاً معتقدند، همسر آنان دارای احساسات عاشقانه است و ایده های رمانتیک دارد نسبت به زندگی و روابط زناشویی خود رضایت و تعهد بیشتری دارند.

بوسدن و در آغوش کشیدن همدیگر

متخصصان خانواده معتقدند که در آغوش کشیدن و بوسیدن یکدیگر موجب کاهش تنش و بهبود روابط می شود. در زمان بروز احساسات تغییرات شیمیایی مغزی(آزادسازی نوروترنسیمترهای لذت آور) موجب رضایت و شادمانی می شود. با در آغوش کشیدن و بوسیدن یکدیگر احساسات جدیدی در روابط ظاهر می شود و شما احساس می کنید که روابط رضایت بخش دارید.

بیشتر بخوانید:  12 راز برای زیباتر شدن زندگی زناشویی موفق

پیاده روی دو نفره

کنار گذاشتن گوشی همراه

نه تنها هوای تازه، ذهن شما را پاک می کند، بلکه قدم زدن دونفره عملی فوق العاده موثر در جهت بهبود روابط است

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه