انواع کتابخانه در دکوراسیون خانه را بشناسیم

written by یلدا صدر 7 شهریور 1398
کتابخانه در دکوراسیون خانه

امروزه همه ما در شرایطی زندگی می کنیم که بیشترین زمان خود را صرف فضای مجازی و صفحات دیجیتالی همچون تلویزیون، رایانه، تبلت و حتی گوشی های موبایل می کنیم. با این حال برای برخی افراد در پایان یک روز طولانی کاری یا در تعطیلات آخر هفته طولانی چیزی بهتر از کتاب خواندن وجود ندارد. کتاب خواندن صرفاً سرگرمی نیست و ارزشی بیشتری از سرگرمی دارد. به همین دلیل در این مقاله به معرفی بهترین انواع کتابخانه در دکوراسیون خانه میپردازیم.

مسئله مهم در کتاب خواندن، محل نگهداری آن است. بهتر است کتاب های خود را در کتابخانه قرار دهید و در دکوراسیون خانه فضای خاصی را به آن اختصاص دهید. کتابخانه واقعی چیزی بیشتر از چند ردیف کتاب است. با افزودن هنر به فضای منزل و دکور خانه می توانید کتابخانه مناسبی داشته باشید. کتابخانه می تواند مکملی ایده آل برای معماری کلاسیک در خانه شما باشد. برای قرن ها از کتابخانه به عنوان راهی عالی در تغییر سبک و دکور خانه استفاده کرده اند.

انواع کتابخانه در دکوراسیون خانه 

کتابخانه قابل حمل یا غیر قابل حمل

در دکوراسیون خانه مهمترین مسئله قابل حمل یا غیر قابل حمل بودن کتابخانه است. برخی افراد به دلیل جابجایی زیاد در دکوراسیون خانه یا نقل مکان دائمی به دلایل شغلی طرفدار کتابخانه های قابل حمل هستند. در این نوع کتابخانه قفسه ها طوری طراحی می شوند که سبُک باشند و فضای کمی را در منزل بگیرند. با این حال این قفسه ها انعطاف کمی دارند و به سختی در زوایای منزل قرار می گیرند.

کتابخانه در دکوراسیون خانه

خرید قفسه های کتاب قابل حمل انتخاب همگان نیست. عاشقان کتاب معمولاً در منزل شخصی خود از کتابخانه های غیرقابل حمل یا دائمی استفاده می کنند. حتی برخی افراد در همان ابتدای ساخت منزل، فضایی را به کتابخانه اختصاص می دهند. برخی دیگر از اتاق کار خود به عنوان کتابخانه نیز استفاده می کنند و دکوراسیون اتاق کار را طوری تعیین می کنند که محل قرارگیری کتابخانه مشخص و قابل استفاده باشد.

کتابخانه در دکوراسیون خانه

در تعیین نوع کتابخانه در دکوراسیون منزل لزوماً تاکید روی کتاب ها نیست، بلکه مسائل مختلفی همچون رنگ اتاق یا رنگ قفسه های کتاب، وسایل مورد نیاز در مجاورت کتابخانه و صندلی و میز مطالعه دارای اهمیت می باشند. بهتر است رنگ بیشتری به فضا بدهید. قفسه ها را طوری تنظیم کنید که صندلی ها در روبه روی آن قرار بگیرند. در انتخاب فرش و پرده ها نیز دقت کنید زیرا در دکور اتاق بسیار تاثیرگذار است.

کتابخانه در دکوراسیون خانه

کتابخانه کلاسیک

مانند هر بخش از دکوراسیون خانه، سبک کتابخانه نیز به وسیله مبلمانی که در آن قرار می گیرد تعیین می شود. اگر می خواهید فضای کتابخانه کلاسیک داشته باشید، می توانید از وسایل ساده ای مانند چند صندلی بهره بگیرید. صندلی کلاسیک مناسب باعث می شود از کتاب خواندن لذت بیشتری ببرید.

به طور کلی انواع کتابخانه براساس نوع دکوراسیون منزل می تواند به زیبایی طراحی شود. حتی بزرگترین مجموعه های کتاب را می توان در فضایی کم اما با برنامه ریزی مناسب به نمایش گذاشت. داشتن کتابخانه در منزل موجب می شود که کتاب ها بهتر نگهداری شوند و بهتر از آنها استفاده کرد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه