کالکشن های هفته مد نیویورک 2020

written by هانیه زاهدی 9 دی 1398
هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020 یک هفته واقعی نبود؛ چرا که تام فورد، رئیس CFDA (شورای طراحان مد)، آن را به شش روز تقلیل داد اما با این حال تغییری در روند نمایش کالکشن برندها و یا برگزاری مهمانی ها به وجود نیاورده بود. در این فصل نیز دست اندرکاران دنیای مد، روزهای پرکاری را گذرانده و هفته مد نیویورک امسال برای کالکشن بهاره / تابستانه را با حدود 70 مجموعه به پایان رساندند.

برگزارکنندگان هفته های مد، در کنار نمایش لباس ها، حاوی پیام های مهمی از قبیل نفی نژادپرستی، احترام به گذشتگان، حس وطن دوستی، احترام به محیط زیست و طبیعت و… هستند و هر برند سعی می کند پیام خاصی را که در طراحی لباس های خود گنجانده به هوادارنش عرضه کند.
بانوی شهر در این مقاله گزارشی تصویری از معروفترین برندهای هفته مد نیویورک 2020 را برای شما آماده کرده است.

خواندن مقاله برترین برندهای لوکس در جهان پیشنهاد می کنیم

آنچه در هفته مد نیویورک 2020 گذشت

مدهایی که در این فصل مورد پسند قرار گرفتند شامل مد شاد و رنگی، آستین های پف دار، خیاطی مدرن، پارچه های چهل تکه و یا تمام گل بودند. همچنین استفاده از مدل هایی با سایزهای بزرگ و سنین مختلف از پیر تا جوان، از دیگر ویژگی های هفته مد امسال بود. این رویداد بزرگ سال با مهمانی تام فورد آغاز شد.

هفته مد نیویورک

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

در روز اول، 6 سپتامبر، برند جرمی اسکات Jeremy Scott از مجموعه متفاوت و هیجان انگیز خود رونمایی کرد. کالکشنی از رنگ های جسورانه براق و نئونی، لباس های آستین پفی، مینی لباس های چرمی با زنجیر، استفاده از کلاه گیس های رنگی و… که همه یادآور داستانهای علمی – تخیلی دهه 1980 بودند.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

در روز دوم، بعد از نمایش پر زرق وبرق جرمی اسکات، شاید بهترین گزینه برای برقرار تعادل، نمایش مجموعه براندون ماکسول Brandon Maxwell با تِم جین بود. استفاده از پارچه جین به شکل های مختلف، از شلوار گرفته تا کت در این کالکشن به چشم میخورد. البته لباس هایی براق و ابریشمی نیز در این مجموعه وجود داشت که بر تن مدل هایی چون ایرینا شایک، بلا حدید و کاندیس سوانپوئل به نمایش درآمد.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

در همین روز در سالنی در وال استریت، با چیدمانی به شکل کِلاب با تِم سیاه و سفید، برند رالف لورن Ralph Lauren، شوی خود را ارائه داد. می توان گفت برند رالف لورن را در هفته مد نیوریورک 2020، خواهران حدید، ژی ژی و بِلا با لباس های پر زرق و برق و الهام بخش و با حداقل آرایش مدیریت می کردند. تم لباس های این برند، رسمی و تقریبا برگرفته از پوشاک مردانه بود.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

طراح متولد باتون روژ و ساکن بروکلین، کریستوفر جان راجرز Christopher John Rogers که به خاطر طراحی های تئاتری خود معروف است نیز مدل های خود را در روز دوم از هفته مد به روی استیج آورد که توانایی او را در خلق لباس های روزانه زیبا به خوبی نشان داد.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

شوی تامی هیلفیگر Tommy Hilfiger که دومین فصل از همکاری او در طراحی با زِندیا Zendaya بازیگر 23 ساله بود، در روز 8 سپتامبر، در آپولو در هارلِم، بسیار جالب و هیجان انگیز برگزار شد. این مجموعه موزیکال در واقع به شکل یک مهمانی خیابانی به سبک دهه 70 در شهر نیویورک برپا شده که با اتومبیل های کلاسیک شیک و گروه های موسیقی جاز شاد همراه بود. مدل ها با رقص و تشویق بیرون آمده در حالیکه  لباس هایی جدید و مدرن با نشانه هایی از آن دوران، نظیر لباس های مخملی، عینک های آفتابی، کلاه های فلاپی و… را به تن داشتند. زِندایا خود راهپیمایی فینال را با لباس خاکستری پیتون رهبری کرد.

هفته مد نیویورک 2020

در همین روز، مدل های برند Tory Burch در موزه بروکلین، برای ارائه کالکشن، یک محوطه تزئین شده با شاخ و برگ گل ها و کفپوش سنگ مرمر را دور زند. لباس های این مجموعه با نقوش قدیمی زنانه طراحی شده و ظرافت، لطافت و زنانگی را در تمام طرح ها می توان مشاهده کرد. گل رز پارچه ای، پارچه های ابریشمی، کت هایی با پارچه های فاستونی و… . برچ خود می گوید الهام بخش طرح ها، دایانا، پرنسس ولز بوده است.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

دوشنبه 9 سپتامبر، روز چهارم، روز ارائه برند تام فورد Tom Ford بود که میهمانان برای دیدن شو، به یک سکوی زیرزمینی متروکه در ایستگاه مترو Bowery هدایت شدند. ترکیبی از تضاد و دوگانگی را می توان در کالکشن این برند شاهد بود. جلیقه ساتن دوشس، دامن های بلند و پفی، کت های چرم در کنار لباس های کشباف و اسپرت!

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

شاید جالبترین قسمت هفته مد نیویورک 2020 برای ما ایرانی ها، وجود یک طراح و برند ایرانی در میان طراحان مشهور دنیا باشد. برند مریم نصیرزاده Maryam Nassir Zadeh. او که برای استایل و نمایش های پارتیزانی (چریکی) خود مشهور است، مهمانان خود را به یک زمین بسکتبال برای تماشای شو دعوت کرد. لباس های او شامل شلوارهای کوتاه، تاپ های بیکینی، پیراهن های نازک و… بوده که عمدتا برای تابستان طراحی شده اند.

هفته مد نیویورک 2020

طراحی زیبای وست گوردن Wes Gordon برای مجموعه کارولینا هررا Carolina Herrera بسیار خوش درخشید و به نظر می رسد یکی از تِرندهای مد بهاره 2020 باشد. او در طراحی لباس های این کالکشن از امضای معروف خود “طراحی توپ توپی” نیز استفاده کرده و برای لباس های دیگر از پارچه های حریر با رنگ های ملایم بهره برده بود.

در روز 10 سپتامبر، بازدیدکنندگان یک به روز رسانی جالب خیاطی را در کالکشن برند پرونزا شوولر Proenza Schouler شاهد بودند. بازگرداندن دوبارۀ کت و شلوارها و پیراهن های دهه 1980 به عرصه مد! کت با سرشانه های پهن، شلوارهای بلند با کمر و یا مچ پای گره خورده و همینطور پیراهن ها و بلوزهای ظریفی که با کمربند همراه شده بودند. عینک های آفتابی مستطیلی باریک با گوشواره های حلقوی بزرگ که تردیدی برای بازگشت به گذشته باقی نمی گذاشتند.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

در آخرین روز هفته مد نیویورک 2020، مصادف با 11 سپتامبر، برند مایکل کورس Michael Kors  نمایش خود را در محوطه نیروی دریایی بروکلین برگزار کرد. در این نمایش الهاماتی از قبیل “رمانتیسم قدرتمند دهه 1940” و “نمادها و حس وطن پرستی” به چشم می خورد و شو با آهنگهای کلاسیکی چون “این سرزمین، سرزمین شماست”، “جایی در آن سوی دریا”، “بله” و “نیویورک ، نیویورک” همراه شده که با لباس های ارائه شده کاملا هماهنگی داشت. کلاه های ملوانی، پارچه و بافت های کشمیری، رنگ آبی ناوی، طرح های گیلاس و لیمو از جمله طرح های غالب این کالشکن بودند.

هفته مد نیویورک 2020

متیو آدامز دولان Matthew Adams Dolan پس از یک فصل غیبت به هفته مد نیویورک بازگشت. او مشغول کمک به ریحانا برای راه اندازی خط تولیدش بود. نمایش او ترکیبی از پیراهن ها و کت های دانش آموزی و یا بلوزهای راگبی در هاله ای از ابهام بود.

هفته مد نیویورک 2020

لورا واسار بروک Laura Vassar Brock و کریستوفر بروک Kristopher Brock، زوج مجموعه بروک Brock، تصمیم گرفتند نمایش خود را در سالن بی نظیر هتل پیر Pierre به اجرا درآورند که مجموعه آنها عظمت و شکوه محل نمایش را بازتاب گسترده ای داد. استفاده از دامن ها و پیراهن های تمام قد و بعضا با آستین های پفی، پارچه های گلدار و با رنگهای ملایم و روشن که یاد گذشته را در دل بیدار می کرد به همراه نمایش های لباس های کتانی و کاملا مد روز، توانسته بود گذشته و حال را به خوبی در کنار هم جای دهد.

هفته مد نیویورک 2020

و سر انجام، برند مارک جیکوبز Marc Jacobs با یک رژه رنگارنگِ سرشار از یک حس نوستالژیک و عین حال حس خوش بینی به آینده ای بهتر، در محل Park Avenue Armory با مدلهایی خندان، هفته مد نیویورک 2020 را به پایان رساند. استفاده از لباسهای مخملی و پارچه های دیسکو با رنگهای برفروخته که همگی یادآور دهه 1970 بودند.

ژی ژی حدید در این نمایش با لباس آبی کمرنگ به همراه کلاهی زیبا از بین مهمانان عبور کرد. مراسم اختتامیه این شو بسیار جالب و تماشایی بود و می توان گفت یکی از بهترین مراسم های پایانی برای اتمام کار هفته مد نیویورک 2020 محسوب شد. تقریبا وجه مشترک بیشتر کالکشن های نمایش داده شده، بیدار کردن حس شیرین دهه های گذشته بود. همانطور که جیکوبز درباره مجموعه خود عنوان کرد که پاسخی کوبنده و محکم به کامپیوتر و بایگانی گذرای اینترنت بود؛ چرا که گذشته همچنان می تواند خودنمایی کند.

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

هفته مد نیویورک 2020

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه