انواع حرکت بدنسازی با کش

written by ژاله نوذری 4 مرداد 1399
حرکت بدنسازی با کش

حرکت بدنسازی با کش نوعی برنامه ورزشی عالی برای آموزش حرکات قدرتی یا افزایش توان بدنی افراد محسوب می شود و با توجه به اندازه و طول کش و همچنین سطح مقاومت بدن افراد انواع مختلفی از حرکات بدنسازی را شامل می شود.

به دلیل قابل حمل بودن کش و آسان بودن دسترسی به آن می توان به راحتی حرکت بدنسازی با کش را در هر مکانی (مثل خانه، باشگاه، فضاهای کوچک و حتی در هتل بهنگام مسافرت) انجام داد.

کش های بدنسازی با توجه به نوع کاربرد آن انواع مختلفی دارند. اگر در مورد عملی بودن تاثیر تمرین حرکت بدنسازی با کش تردید دارید بهتر است بدانید که تمرین با کش موجب تناسب اندام، افزایش استقامت، کاهش ریسک آسیب پذیری می شود. یکی دیگر از مزیت های استفاده از کش برای ورزش، وجود تنوع تمرینات است.

شما برای کسب نتیجه بهتر از تمرین با کش، می توانید با مربی بدنی سازی مشورت کنید تا بهترین نوع حرکات بدنسازی با کش را به شما پیشنهاد دهد.

بانوی شهر در این مقاله شما را با 8 نوع حرکت ورزشی که با کش انجام می شوند، آشنا می سازد. همانطور که گفته شد شما می توانید در فضایی کوچک نیز این حرکات را انجام دهید و به تناسب اندام برسید.

مطالعه مقاله بدنسازی در خانه با ۱۲ حرکت اصولی را بخوانید

انواع تمرین حرکت بدنسازی با کش

تمرینات پا

حرکت اسکوات با کش بدنسازی

برای انجام این حرکت پاهایتان را به اندازه ی کمی پهن تر از عرض شانه، روی کش قرار دهید. سپس دستگیره های کش را در دست نگه داشته و آن را تا ارتفاع شانه بالا بیاورید. در این حالت بدون تغییر وضعیت دست ها، سعی کنید به آرامی حرکت اسکوات را انجام دهید و سپس به حالت اولیه بازگردید.

بیشتر بخوانید:  4 حرکت اصلی برای فرم دادن بدن

حرکت بدنسازی با کش

حرکت لانچ با کش برای پا

در ابتدا پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه خود باز کنید. یکی از پاهایتان را جلوتر قرار داده و کش را در زیر آن محکم کنید و آن را با دستانتان (که از آرنج با زاویه ۹۰ درجه خم شده‌اند) آن را نگه دارید. در مرحله ی بعد به آرامی زانوی پای عقبی را نیز خم کرده تا به زمین نزدیک شود. بهتر است این حرکت را برای هر دو پا انجام دهید.

تمرین بدنسازی با کش برای پا

برای انجام این تمرین کش را باید دور پاهای خود (درست بالای زانو) حلقه کنید. سپس دراز کشیده و باسن و زانوها تا را تا زاویه 90 درجه خم کرده و زانوهایتان را از یکدیگر دور کنید و به مدت 2-3 ثانیه نفس تان را نگه دارید. به آرامی به وضعیت شروع برگردید. این تمرین را برای 10 تا 12 بار تکرار کنید.

 تمرینات بازو

حرکت بدنسازی بازو با کش

صاف و کشیده بایستید. ضمن بازکردن پاها به اندازه ی عرض شانه، کش بدنسازی را زیر پاهایتان قرار دهید. دستگیره های کش را با دستان خود در جلو بدن نگه داشته (دقت کنید دستان شما باید صاف و کشیده و کف دست‌ها به سمت بالا باشند). برای انجام تمرین مدنظر بایستی کش بدنسازی را به سمت بالا، یعنی شانه‌هایتان بکشید و به آرامی آن‌ها را به حالت اول برگردانید. این حرکت را برای هر دو دست انجام دهید.

حرکت بدنسازی با کش

حرکت بدنسازی با کش برای پشت بازو

برای تقویت عضلات بازو بهتر است با دست چپ خود کش را در کنار بدن نگه دارید، سپس با استفاده از دست راست، کش را بگیرید. در نظر داشته باشید که میزان کشش کش باید به اندازه ای باشد که حرکت مدنظر به آسانی و یا به سختی انجام نشود.

بیشتر بخوانید:  آموزش 7 حرکت بدنسازی با دمبل

پس از تنظیم کردن حالت حرکت و کش، بدون اینکه به شانه های خود حرکتی اضافی بدهید، دست راست را از آرنج خم کرده و به طرف بالا حرکت ‌دهید. می توانید این حرکت را با عوض نمودن کش در هر دو دست انجام دهید.

تمرین  زانو

زانو زدن

کش را به یک مکانی بلند (مانند بالای درب یا ستون مناسب) بچسبانید و زانو بزنید. با دستان خود هر دو طرف کش را بگیرید. آرنج های خود را به اندازه عرض شانه باز کرده و در هنگام کشیدن کش با انقباض شکم حرکت را کامل انجام دهید و سپس به آرامی به وضعیت شروع برگردید.

تمرین کمر

انجام حرکت با نشستن روی صندلی

روی صندلی بصورت صاف و کشیده  بنشینید. کش را در کف هر دو پا قرار داده به طوری که کش از هر دو طرف به دو قسمت مساوی تقسیم شود.  سپس دستگیره های کش را با کف هر دو دست گرفته، بازوهایتان را دراز کرده و کف دستانتان را رو به روی یکدیگر قرار دهید. در مرحله ی بعد آرنج خود خم کرده و کش را به سمت سینه خود بکشید و به آرامی به موقعیت شروع خود برگردید. می توان این تمرین را 10 تا 12 بار تکرار کنید.

تمرین مربوط به قفسه سینه

در این تمرین به پشت دراز بکشید. کش را زیر پشت خود محکم نگه دارید. پاهایتان را تا زانو خم کرده و با آرنج های خم شده خود کش را بگیرید. در این حرکت دست های خود را بایستی یکی درمیان حرکت دهید. در ابتدا دست راست خود را به سمت سقف برده و به آرامی به حالت اول بازگردانید سپس با دست چپ خود نیز این تمرین را انجام دهید.

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه