چگونه ابروی پهن و پرپشت داشته باشیم؟

written by هانیه زاهدی 6 شهریور 1399
ابروی پهن

چند سالیست که از بین مدل های مختلف ابرو، ابروی پهن و پرپشت بیشتر مورد اقبال قرار گرفته و تقریبا همه خانم ها و حتی سلبریتی ها، به دنبال داشتن ابروهایی پرپشت و جذاب هستند. در این مدل حدالامکان سعی می شود که فرم طبیعی ابرو حفظ شده و ساده به نظر برسد.

مزیت استفاده از این مدل ابرو در این است که سن افراد را معمولا کمتر از حد معمول نشان می دهد اما نکته قابل توجه آن است که با هر چهره ای سازگار نیست و برخی ممکن است با داشتن ابروی پهن، چهره ای عبوس و درهم کشیده نصیبشان شود.

اما با این حال داشتن ابرویی توپُر صدالبته بهتر از ابرویی تُنُک و خالیست. ابروی پرپشت و کشیده، باعث می شود چشم ها درشت تر به نظر برسند، پس برای کسانیکه چشمان کوچک و ریزی دارند، استفاده از این مدل توصیه می شود.

بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با نحوه پرپشت کردن ابرو و انواع مدل ابروی پهن آشنا کند.

چگونه ابروی پهن و پرپشت داشته باشیم؟

برای رشد موها باید محیط مناسبی برای آنها فراهم شود تا در آن به خوبی هیدارته و تغذیه شوند. برای این کار مواد طبیعی و یا بهداشتی – تجاری زیادی وجود دارند که می توانند بسیار موثر باشند. قبل از استفاده از هر گونه موادی، ابروها را تمیز و خشک کنید تا ماده مورد استفاده به خوبی جذب پوست و ابرو شود.

از جمله موادی که در داشتن ابروی پهن و پرپشت موثر است، وازلین می باشد. این ماده پوست را مرطوب نگه داشته و به رشد مو کمک شایانی می کند. حتی مرلین مونرو هم از آن به عنوان ناجی پوست و موی خود یاد کرده است. برای گرفتن نتیجه مطلوب، 3 تا 4 بار در روز وازلین را به ابروهای خود بمالید.

راه دیگر استفاده از روغن های طبیعی می باشد. روغن با ایجاد سدی در برابر منافذ پوست، رطوبت آن را حبس کرده و رشد مو را مانند وازلین تقویت می کند. اما در عین حال سبب تحریک متابولیسم سلولی شده و گردش خون را نیز افزایش می دهد که همه این عوامل به نوبه خود سبب تقویت رشد مو می شوند. از جمله روغن های طبیعی قابل استفاده می توان به روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن کنجد، روغن جوجوبا و روغن کرچک اشاره کرد. اگر می خواهید این روغن ها مدت طولانی تری روی ابروها باقی بمانند، قبل از رفتن به رختخواب از آنها استفاده کنید.

ابروی پهن

استفاده از سرم های تقویت کننده ابرو راهکاری دیگر برای داشتن ابروی پهن است. این سرم ها با ترکیبی منحصر به فرد از پروتئین های تقویت کننده، تحریک کننده پپتیدها و مواد مغذی، شرایط لازم برای رشد و ترمیم ابروها را فراهم کرده و می توانید تاثیر استفاده از آنها را در 60 روز ببینید.

استفاده از ترفندهای آرایشی نیز یک راه حل موقتی برای پرپشت جلوه دادن ابروهاست. برای این کار به کمک برس ابرو آن را به طرف بالا شانه کرده و با پر کردن ابروها با مداد، سایه و یا ماسک ابرو آنها را پهن و پرپشت جلوه دهید.

به طور کلی برای داشتن ابروی پهن، استفاده دائمی از موچین را کنار گذاشته و به طور محدود از آن استفاده کرده و اجازه دهید ابروها رشد طبیعی خود را داشته باشند. رشد و تقویت ابروها را باید در پروسه سه تا چهار ماهه دنبال کنید.

محبوبیت مدل ابروی پرپشت در بین چهره های شناخته شده

اگر عکس های 10 سال گذشته افراد مشهور را بررسی کنیم، به این نکته می رسیم که در چند سال اخیر استفاده از مدل ابروی پهن در بین آنها محبوبیت یافته و جز ثابت آرایش چهره شان بوده است. در ادامه تصاویر سلبریتی ها را با مدل های مختلف ابروی پهن و پرپشت شاهد هستیم:

ابروی پهنابروی پهنابروی پهن

ابروی پهنابروی پهن

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه