4 نکته آرایشی برای افرادی که پوست خشک دارند

written by ویدا نورمحمدیان 10 مرداد 1399
پوست خشک

اغلب افرادی که  دارای پوست خشک  هستند به دلیل شکننده بودن پوست و خشکی آن مشکلاتی برای مراقبت از پوست و بخصوص آرایش کردن دارند.

در چنین مواقعی تشخیص اینکه از محصول درست یا تکنیک صحیح برای آرایش استفاده می­ کنید یا خیر کمی دشوار است. اما جای نگرانی وجود ندارد. با رعایت نکاتی که بانوی شهر می گوید، می ­توانید با وجود پوست خشک آرایشی زیبا و یکدست داشته باشید.

نکته کلیدی این است که محصولات مرطوب کننده را برای آرایش انتخاب کنید. با 4 نکته آرایشی برای افرادی که پوست خشک دارند، خواهید فهمید چطور این کار را انجام دهید.

نکاتی مهم برای آرایش پوست خشک

مرطوب کننده و کرم پودر

پوست خشک

اگر کرم پودر به خوبی روی پوست شما نمی ­نشیند و ترک می­خورد احتمالا به این دلیل است که پوست خشک خود را به خوبی مرطوب نکرده اید.

برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاید به شما پیشنهاد می ­کنیم پیش از آرایش کردن حتما مقدار کافی کرم مرطوب کننده بزنید و فونداسیون آرایشی خود را نیز مایع انتخاب کنید.

این ترکیب موجب می ­شود پوشش دهی روی پوست بهتر صورت بگیرد و دوام آن نیز بیشتر شود. همچنین آرایش روی پوست خیلی سنگین نخواهد شد.

پرایمر و رژگونه

برای افرادی که پوست خشک دارند رژگونه کرمی پیشنهاد می ­شود، اما اگر این نوع رژگونه را ندارید مهم نیست. در این صورت فقط کافیست تا قبل از رژگونه زدن مقداری پرایمر روی گونه­ هایتان بزنید تا کمی مرطوب شده و رنگ شادابی بگیرد.

همچنین می­ توانید پرایمر و رژگونه پودری را با هم ترکیب کرده و خمیر یا کرم ایجاد شده را روی گونه بزنید. استفاده از پرایمر موجب می­ شود رژگونه به خوبی روی پوست بنشیند و دیرتر از بین برود. همچنین با این کار رژگونه روی پوست ترک نمی­خورد و آرایش یکدست دیده خواهد شد.

وازلین و ریمل برای پوست خشک

پوست خشک

اگر خشکی بدن شما روی مژه­ هایتان نیز تاثیر گذاشته است باید پیش از اینکه ریمل بزنید مقدار خیلی کمی وازلین به مژه ­هایتان بمالید تا کمی نرم شود.

دقت داشته باشید که این مقدار باید خیلی کم باشد و به چشم نیز برخورد نکند. بعد از این که مژه ها به خوبی نرم و مرطوب شدند ریمل بزنید. این کار موجب می­ شود مژه ­های شما پرتر دیده شود و ریمل موجب خشک شدن و شکننده شدن آنها نشود.

بالم لب و رژ لب مات

یکی از نشانه­ های خشکی پوست، لب ­های خشک و بریده شده است. این مساله موجب می­ شود وقتی رژ لب می­زنید روی لبها ننشیند و خشکی پوست زیبایی لب و رنگ آن را از بین ببرد، بخصوص اگر رژ لب مات استفاده کنید که به خودی خود نسبت به سایر رژ لب­ها خشک­تر است.

برای اینکه بتوانید طوری رژ لب بزنید که لبها زیباتر دیده شود نه خشک و بریده شده، پیش از رژ زدن لب را با بالم چرب کنید. بالم لب موجب می­ شود پوست لب نرم، مرطوب و یکدست شود و رژی که می­زنید نیز یکدست و بدون هیچ عیب و نقصی دیده شود.

دقت داشته باشید که فقط زمانی که می­ خواهید آرایش کنید به پوست خشک خود مرطوب کننده نرسانید، بلکه به پوست خشک باید مرتب رسیدگی نمود و به خوبی چرب و مرطوب شود تا به مرور زمان این مشکل برطرف و همیشه پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه