نکاتی که خانم ها باید درباره تنها سفر کردن بدانند

written by ویدا نورمحمدیان 9 آذر 1397
نکاتی که خانم ها باید درباره تنها سفر کردن بدانند

تنها سفر کردن برای بسیاری از افراد سخت است اما همیشه نمی توان منتظر همسفر ماند، گاهی نیاز است تا تنهایی قدمی بردارید و به سفر بروید، بدون اینکه معطل کسی باشید. از سویی، تنها سفر کردن برای خانم ها دغدغه های دیگری نیز دارد. بانوی شهر به شما نکاتی برای تنها سفر کردن می گوید تا آسوده و در امان سفر کنید.

درباره فرهنگ جایی که سفر می کنید اطلاعات کسب کنید

تنها سفر کردن - زندگی بانوی شهر

این بسیار مهم است تا با فرهنگ و سنت های مردم کشوری که به آن سفر می کنید آشنا شوید. مثلا فرهنگ لباس پوشیدن در کشورهای مختلف متفاوت است. برحسب فرهنگ، رسم و رسوم و مذهب هر منطقه ای شرایط لباس پوشیدن متفاوت است. حتی ممکن است بعضی جاها با لباسی خاص شما را راه ندهند. برای اینکه با این مشکلات رو به رو نشوید، فرهنگ لباس پوشیدن در هر منطقه را از طرز پوشش زنان محلی و افرادی که در آن کشور زندگی می کنند بشناسید.

فقط از تاکسی های ثبت شده و معتبر استفاده کنید

تنها سفر کردن - زندگی بانوی شهر

تاکسی در هر کشوری شکل و شمایل مشخصی دارد تا به راحتی قابل شناسایی باشد. هیچگاه حرف اشخاصی که به شما می گویند با قیمت پایین تر شما را به مقصد می رسانند، گوش ندهید. با کمی چانه زدن از بسیاری از راننده های تاکسی نیز می توانید تخفیف بگیرید حتی اگر تخفیف هم نگیرید امنیت سوار شدن با تاکسی های ثبت شده و مشخص بیشتر است. امروزه با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص تاکسی می توانید با قیمت پایینتر ماشین پیدا کنید ولی آن هم مستلزم داشتن تلفن با سیم کارت محلی است.

بیشتر بخوانید:  روشی های ساده برای تمیزکردن چمدان

یک وسیله محافظت شخصی داشته باشید

نمیگوییم جسم تیز یا وسیله ای که ممکن است به شخصی آسیب برساند همراه داشته باشید، اما از لوازم ساده و سبک استفاده کنید تا دردسری برایتان پیش نیاید. برای مثال یک سوت می تواند فرد مزاحم را از شما دور کند یا اگر در شرایط دشواری قرار گرفتید، توجه دیگران را به سوی شما بکشاند.

مراقب اطرافتان باشید

نمی خواهیم شما با نگرانی به سفر بروید. تنها سفرکردن شما قرار است یک سفر فراموش نشدنی باشد، اما حتی اگر شما همراه با دوستان نیز سفر بروید، بد نیست مراقب اطراف باشید. کمی محتاط تر و هشیارتر عمل کنید. از سوال پرسیدن و کمک خواستن نترسید و اگر جایی احساس کردید که گم شده اید از افراد محلی سوال بپرسید تا شما را راهنمایی کنند. در همه حال سعی کنید کاملا زیرک و هشیار باشید.

به غریبه ها در مورد برنامه سفر نگویید

غریبه ها به همان اندازه که به نظر می رسند، ممکن است صمیمی و دوستانه نباشند. بهتر است برنامه  تنها سفر کردن را پیش خود نگه دارید و سعی کنید طبق برنامه ای که ریخته اید سفرتان را ادامه دهید. سعی کنید در تاریکی و اماکنی که خلوت هستند تردد نکنید.

با یک گروه همراه شوید

تنها سفر کردن - زندگی بانوی شهر

اگر احساس می کنید کسی شما را زیر نظر دارد یا در اماکن عمومی احساس نا امنی می کنید، خودتان را به یک گروه یا یک خانواده نزدیک کنید. اگر می توانید صحبتی با آنها آغاز کنید یا اگر امکانش هست در کنارشان بنشینید و کمی گپ بزنید.

بیشتر بخوانید:  روشی های ساده برای تمیزکردن چمدان

نترسید

اگر در شرایط بدی قرار گرفتید آرام باشید و موقعیت را بسنجید. اگر احساس خطر کردید، توجه اطرافیان را به خود جلب کنید، از اینکه دیگران متوجه شما شوند خجالت نکشید. با تنها سفر کردن می توانید با ترس هایتان مقابله کنید و این از شما شخص قوی تری می سازد.

تنها سفر کردن - زندگی بانوی شهر

در آخر این را در نظر داشته باشید، قرار نیست اتفاقی به جز خوش گذرانی برای شما بیفتد. از تنها سفر کردن نترسید و فکراینکه سفر برای شما خطرناک خواهد بود نداشته باشید. اصل آنچه نیاز است، داشتن یک برنامه دقیق و درست، در عین حال هشیار بودن در سفر است. سفر شما بی نظیر خواهد بود.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه