کاهش وزن و چربی سوزی سریع با حلقه هولاهوپ

written by هانیه زاهدی 4 آذر 1399
حلقه هولاهوپ

تقریبا همه با حلقه هولاهوپ آشنا هستیم. این حلقه سرگرم کننده به شکل امروزی و مدرن آن در سال 1958 توسط آرتور ک Arthur K، اسپود ملین Spud Melin و ریچارد کنر Richard Knerr ابداع شد.

به نظر می رسد که این وسیله برای بازی کودکان طراحی شده است اما در تمام این سال ها نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز از آن بهره برده اند. سایز استاندارد آن برای کودکان 70 سانتی متر و برای بزرگسالان 1 متر بوده که در رنگ های متنوع وارد بازار می شوند.

اما آیا می دانستید حلقه هولاهوپ می تواند باعث چربی سوزی و کاهش وزن شود؟ در واقع با استفاده کردن از آن می توان علاوه بر گذراندن ساعاتی شاد و مفرح، به تناسب اندام رسید. هم بازی و هم ورزش!

بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با چگونگی کاهش وزن با حلقه هولاهوپ آشنا کند.

حلقه هولاهوپ چگونه باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شود؟

این وسیله باعث فعال شدن عضلات شکمی و اطراف کمر شده و حرکت مکرر و نوسانی عضلات میانی و باسن، مشابه اثر سایر تمرین های هوازی مانند ورزش زومبا یا ورزش پیلاتس است.

طبق مطالعه ای که در سال های اخیر توسط دانشگاه ویسکانسین لاکراس (Wisconsin-La Crosse)، انجام شده است، نشان می دهد که حلقه هولاهوپ می تواند حدود 7 کالری در دقیقه بسوزاند. این بدان معناست که فقط در ده دقیقه با حلقه زدن و بدون آنکه فشار زیادی به خود بیاورید، حدود 70 کالری سوزانده اید. به علاوه استفاده از این وسیله جذاب باعث بالا رفتن ضربان قلب شده (حدود 151 بار در دقیقه) که عملکردی مشابه تمرینات قلبی و عروقی داشته که سبب به گردش درآمدن سریع جریان خون و سلامت قلب و سیستم عروقی می شود.

حلقه هولاهوپ

اگر قصد دارید از حلقه هولاهوپ برای کاهش وزن استفاده کنید، باید در طول هفته و به طور مستمر این کار را انجام داده و توصیه شده که این ورزش باید به مدت 30 دقیقه در روز و سه روز در هفته، به مدت یک ماه انجام شود تا نتایج آن قابل مشاهده باشد. اگر این تمرین به درستی انجام شود، در طی این مدت شاهد کاهش سایز 7 تا 15 سانتی متری (3 تا 6 اینچ) اطراف کمر خواهید بود.

فرآیند حلقه زدن، قبل از آنکه فیزیکی و جسمی انجام شود، یک ورزش ذهنیست. به این صورت که اگر نگرش ذهنی شما نسبت به آن سفت و بسته باشد، عملکرد بدن شما نیز همینگونه بوده و قادر نخواهید بود که حلقه را در حال حرکت نگه دارید. در واقع فکر کردن به مراحل تمرین با حلقه هولاهوپ را راهی برای تحریک مسیرهای عصبی و افزایش اعتماد به نفس خود بدانید.

آموزش استفاده از حلقه Hula hoop

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید از حلقه هولاهوپ استفاده کنید، مراحل آموزش تصویری را در ادامه دنبال کنید.

1) ابتدا یک دست لباس ورزشی مناسب و جذب بدن پوشیده و از تن کردن لباس های آزاد و استفاده از زیورآلات خودداری کنید. پوشیدن کفش ورزشی اختیاری است.

حلقه هولاهوپ

2) حلقه ای را انتخاب کنید که وقتی آن را عمودی روی زمین قرار می دهید به قفسه سینه یا کمر شما برسد. حلقه های بزرگتر برای مبتدیان ایده آل هستند؛ زیرا آهسته تر چرخیده و این امر باعث می شود زمان بیشتری برای تنظیم ریتم حلقه فراهم شود.

حلقه هولاهوپ

3) همان طور که حلقه را عمود به سطح زمین نگه داشته اید، کمی آن را مایل کرده و قدم به داخل حلقه هولاهوپ بگذارید.

حلقه هولاهوپ

حلقه هولاهوپ

4) پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده، حلقه را از زمین برداشته و اطراف باسن خود نگه دارید.

حلقه هولاهوپ

5) در ادامه حلقه را تا سطح کمر بالا آورده و برای حفظ تعادل یک پا را کمی جلوتر از پای دیگر قرار دهید.

حلقه هولاهوپ

حلقه هولاهوپ

6) حلقه را محکم گرفته و آن را اطراف کمر خود به چرخش درآورید. اگر راست دست هستید در جهت عقربه های ساعت و اگر چپ دست هستید، خلاف جهت عقربه های ساعت!

حلقه هولاهوپ

حلقه هولاهوپ

سپس کمر خود را همگام با برخورد حلقه به بدن، به حرکت درآورید. اگر حلقه به معده شما برخورد کرد، معده را به جلو حرکت داده و اگر به پهلو برخورد کرد، پهلو را به حلقه بزنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا بتوانید به کمک حرکات کمرتان حلقه را تحت کنترل درآورید.

حلقه هولاهوپحلقه هولاهوپ

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه