در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

written by ویدا نورمحمدیان 2 اسفند 1396
در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

وقتی می خواهید سفر بروید، یکی از مهم ترین دغدغه ها انتخاب هتلی است که از لحاظ موقعیت با نوع سفرتان همخوانی داشته باشد. دبی یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان است، چه برای افرادی که علاقه به گذراندن وقت در مراکز خرید دارند، چه آنهایی که دوست دارند از سواحل زیبا و گرم آن لذت ببرند و چه کسانی که می خواهند رکورددارترین جاذبه های گردشگری جهان را یکجا ببینند. بنابراین انتخاب هتل مناسب در دبی، هتلی که به آنچه از سفر می خواهید نزدیک باشد، بسیار مهم است. بانوی شهر شما  را راهنمایی می کند در کدام منطقه دبی هتل بگیرید.

  • دیره (Deira)

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

دیره در کرانه شرقی خور دبی (Dubai Creek) قرار دارد که شلوغ ترین منطقه دبی نیز به شمار می رود. بیشتر بازارهای قدیمی شهر دبی در این منطقه قرار گرفته اند از جمله بازار معروف طلا، ادویه و ماهی که در الراس، نزدیکی دهانه خور دبی، واقع شده اند. همچنین هتل و هتل آپارتمان با بودجه مناسب در این منطقه و در کنار خور دبی و پل مکتوم واقع شده اند. کورنیش دیره، پیاده راهی که کنار آبهای خلیج فارس واقع شده و از جمله دیدنی های منطقه دیره دبی است. فرودگاه بین المللی دبی در جنوب شرقی دیره واقع شده است.

  • بر دبی (Bur Dubai)

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

در سوی دیگر خور دبی، رو به روی دیره، منطقه ای با نام بر دبی واقع شده است. “بر” منطقه ای تاریخی تر است که در آنجا موزه دبی، خانه شیخ سعید که در گذشته اقامتگاه اختصاصی فرمانداران بوده و امروز بازدید از آن برای عموم آزاد است، قرار گرفته اند. در “بر دبی” می توانید به خرید و بازدید از بازار هندی ها بپردازید. مسجد بزرگ دبی را نیز در همان نزدیکی ببینید. پارک کریک ساید یا پارک کنار خور دبی یک منطقه سرسبز و باغ زیبا است که بین پل های مکتوم و گارهود قرار گرفته است، این پارک یک مرکز علمی تفریحی خوب به نام ” شهر کودکان ” (Children’s City) دارد که برای تفریح کودکان بسیار مناسب است.

  • ساحل جمیرا ( Jumeirah Beach)

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

جمیرا منطقه ساحلی شهر است که بسیاری از ریزورت های لوکس ساحلی دبی در آن واقع شده اند که از آنها می توان به هتل هفت ستاره برج العرب اشاره کرد که در جزیره مصنوعی و اختصاصی خودش واقع شده است. ریزورت مدینت جمیرا (Madinat Jumeirah resort) نیز از جمله اقامتگاههای لوکس این منطقه که به سبک قلعه های عربی ساخته شده است و از جمله نامی ترین هتل های شهر دبی می باشد. پارک آبی وایلد وادی ( Wild Wadi Waterpark ) از محبوب ترین تفریحات این منطقه است.

  • جاده شمالی شیخ زاید ( Sheikh Zayed Road North)

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

جاده شیخ زاید به موازات ساحل قرار گرفته و طول آن به اندازه کل دبی است. این جاده به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود که از جنوب به مرکز بازرگانی جهانی (World Trade Centre) و از غرب به سمت “بر دبی” می رسد. این جاده پر از ساختمان های بلند و آسمان خراش است. مهم ترین و مطرح ترین آن برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان میباشد. علاقه مندان به خرید نیز می توانند به مرکز خرید دبی (Dubai Mall) سر بزنند. هتل های این منطقه بسیار مجلل و پرزرق و برق هستند.

  •  جاده جنوبی شیخ زاید ( Sheikh Zayed Road South )

در کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟

بخش جنوبی جاده شیخ زائد به پارک های بزرگ تفریحی از جمله دبی لند (Dubailand) می رسد که برخی از این پارک ها هنوز در حال ساخت هستند. بخش جنوبی این جاده به مرز ابوظبی نیز می رسد. علاقه مندان به خرید در این منطقه دبی می توانند مراکز خرید Mall of the Emirates و مرکز خرید ابن بطوطه (Ibn Battuta mall) را بیابند. رستوران های لوکس و با کیفیت، هتل های لوکس دبی و برج های مسکونی در این منطقه واقع شده اند. ریزورت معروف آتلانتیس (Atlantis Resort) همراه با پارک آبی به همین نام در نزدیکی ساحل پالم جمیرا در این منطقه واقع شده است.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه