ورزش در خانه : 7حرکت ورزشی برای لاغری

written by هانیه زاهدی 31 فروردین 1399
ورزش در خانه

ورزش در خانه یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای سوزاندن چربی و کاهش وزن است. انجام روزانه و مستمر حرکات ورزشی حتی بدون تجهیزات، می تواند در طی یک بازه زمانی، شما را به وزن و اندام ایده آلتان برساند. برای ورزش کردن حتما نیازی به عضویت در باشگاه ورزشی یا استفاده از تجهیزاتی خاص نیست؛ همین بدن شما به تنهایی کفایت می کند.

ورزش در خانه برای لاغری مناسب کسانی است که تمایلی به باشگاه رفتن ندارند و یا فرصت استفاده از باشگاه برایشان فراهم نیست؛ لذا با دنبال کردن حرکات ساده ورزشی و انجام روزانه آنها می توانند کاهش وزن مناسبی داشته باشند.

در این روزهای قرنطینه و خانه نشینی، بانوی شهر قصد دارد با معرفی و آموزش چند حرکت تمرینی ساده و کاربردی، از شما بخواهد ورزش در خانه در دوران قرنطینه را جدی گرفته و با انجام روزانه آنها، از پیامدهای ناخوشایند اضافه وزن و کم تحرکی در ماه های پس از آن جلوگیری نمایید.

مطالعه مقاله کاهش وزن و چربی سوزی سریع با حلقه هولاهوپ پیشنهاد می شود.

ورزش در خانه

معرفی حرکات ورزشی

ممکن است تصور کنید ورزش در خانه برای لاغری بدون وزنه و تجهیزات بی فایده است اما تصور درستی نیست. بدنسازی و ساخت عضله نیاز به تجهیزات ورزشی دارد اما کاهش وزن، سوزاندن کالری و داشتن اندامی متناسب خیر! اگر به خودتان متعهد باشید و روزانه بین 15 تا 30 دقیقه ورزش کنید، مطمئن باشید در زمانی نه چندان طولانی، اثرات شگفت انگیز آن را نه تنها بر وزن و اندام، بلکه بر سلامت عمومی بدنتان خواهید دید. برخی از تمریناتی که می تواند شما را در این مهم یاری دهند عبارتند از:

بیشتر بخوانید:  بدنسازی در خانه با ۱۲ حرکت اصولی

تمرین اسکات (Squats)

ورزش در خانه در دوران قرنطینه را می توانید با حرکت معروف اسکات شروع کنید. اسکات یک حرکت عالی و ساده برای خوش فرم کردن پاها و به طور کلی عضلات پایین تنه بوده که به کمک آن حدود 10 عضله درگیر می شوند. این تمرین می تواند با وزنه یا بدون آن انجام بگیرد.

ورزش در خانه

تمرین لانج یا لانگز (Lunges)

لانج که به آن اسکات تک پا نیز گفته می شود، تمرینی بسیار خوب برای تقویت عضلات پا و باسن است که به حفظ تعادل و قدرت بدنی نیز کمک کرده و به سه حالت لانگز رو به جلو، لانگز رو به عقب و لانگز از پهلو می‌توان انجام داد.

ورزش در خانه

مطالعه مقاله 5حرکت ورزشی برای آب کردن پهلو پیشنهاد می شود.

تمرین کوهنورد (Mountain Climbers)

تمرین کوهنورد یکی دیگر از حرکات ورزشی است که می تواند به منظور ورزش در خانه برای لاغری انجام شود. در این حرکت کل عضلات شکمی، پهلو، عضلات ران، باسن و ساق پا درگیر می شوند.

ورزش در خانه

تمرین کرانچ دوچرخه ای (Bicycle crunches)

کرانچ دوچرخه ای نیز از جمله تمرینات مربوط به عضلات شکمیست که با فشار ثابتی که از دو طرف به عضلات شکم وارد می کند، سبب تقویت آنها می شود.

ورزش در خانه

تمرین وال سیت یا نشستن به دیوار (Wall Sits)

این تمرین برای تقویت عضلات باسن، ران و پشت زانو بسیار مفید است و سبب افزایش قدرت و استقامت پایین تنه می شود. در طی این حرکت چون بدن مدتی ثابت باقی می ماند فشار زیادی به عضلات باسن و ساق پا وارد می شود.

بیشتر بخوانید:  7 عادت روزانه‌ افراد موفق در کاهش وزن

ورزش در خانه

تمرین پوش آپ (Push-ups)

پوش آپ یا شنا از قدیمی ترین حرکات ورزشی بوده که برای تقویت و فرم گرفتن ماهیچه های بازو، سینه و جلوی شانه بکار می رود. این تمرین هیچگونه تجهیزاتی لازم نداشته و تنها به قدرت دست ها و بازوها برای بالا و پایین بردن بدن نیاز دارید.

ورزش در خانه

تمرین دیپ (Dips)

جهت ورزش در خانه برای لاغری یکی از حرکات تمرینی موثری که می توانید برای تقویت عضلات پشت بازو داشته باشید، دیپ است. برای انجام این حرکت به یک سکو، صندلی یا میز نیاز دارید. در این حرکت عضلات سینه و سرشانه نیز تا حد زیادی درگیر می شوند.

ورزش در خانه

این تمرینات تنها نمونه مشتی از خروار حرکات ورزشی بوده که می توانید جهت ورزش در خانه در دوران قرنطینه انجام دهید. اگر حیاط دارید و یا در طبقات همکف زندگی می کنید، می توانید طناب زدن را نیز به مجموع حرکات بالا اضافه کرده که برای لاغری و سلامت قلب و عروق بسیار موثر می باشد. حتی اگر امکان انجام هیچ یک از این تمرینات را ندارید، رقصیدن می تواند جایگزین خوبی برای آنها باشد؛ در عین تفریح، کالری هم می سوزانید. بهتر است بهانه ها را کنار بگذارید!

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه