چگونه یک آرایش زمستانی جذاب داشته باشیم؟

written by هانیه زاهدی 18 دی 1398
آرایش زمستانی

برخلاف تصور، آرایش زمستانی مانند ملکه برفی چهره ای سرد و بی روح ندارد. بلکه هماهنگی و تناسب بین رنگ های سرد و گرم در آرایش مخصوص این فصل سال، به آن جذابیت و زیبایی بخشیده است. از آنجا که زمستان فصل بارندگیست، برای آرایش باید از مواد ضدآب یا به اصطلاح واترپروف Waterproof استفاده کرده و کاور آرایشی نیز تا حدی سنگین باشد تا بتواند سرمای هوا را تحمل کند. در این فصل مجاز هستید غلیظ آرایش کنید اما حد تعادل را نگه دارید که به پوستتان آسیبی نرسد. با رعایت نکات و ترفندهای آرایش زمستانی، می توانید چهره ای گیرا داشته و خوش بدرخشید.

بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با بایدها و نبایدهای آرایش مخصوص زمستان آشنا کند.

آنچه باید برای آرایش زمستانی بدانید

استفاده از مرطوب کننده بسیار ضروریست

سرمای زمستان سبب خشکی پوست بدن و لبها شده و از این رو مراقبت بیشتری را می طلبند. استفاده از کرم های مرطوب کننده با فرمولاسیون سنگین که بتواند آبرسانی بیشتری به پوست کرده و رطوبت آن را حفظ کند، ضروری بوده و باید هر چند ساعت یکبار تجدید شوند؛ حتی اگر در خانه هستید. آرایش زمستانی به روی پوست خشک به هیچ وجه جالب نیست.

آرایش زمستانی

پوست خود را خیلی برنزه و یا خیلی روشن نکنید

از یک کرم پودر و یا پنکیک مناسب که مطابق رنگ پوستتان است استفاده کرده و از تیره و یا روشن کردن آن خودداری کنید. حتما از کرم پودرهایی به عنوان زیرساز استفاده کنید که حاوی مرطوب کننده باشند تا رطوبت پوست حفظ شود. اگر از کرم پودر استفاده نمی کنید، ضدآفتاب بهترین جایگزین است.

آرایش زمستانی

از رژ لب های تیره رنگ استفاده کنید

با رنگه ای تُناژ صورتی، گلبهی و پاستیلی خداحافظی کرده و به استقبال رنگ های قرمز، ارغوانی، آلویی، زرشکی، بنفش و قهوه ای بروید. همانطور که گفته شد در زمستان پوست لب ها نیز رو به خشکی می رود، لذا استفاده از رژ لب های مایع و یا مات را کنار گذاشته و رژ لب های نسبتا چرب بکار ببرید. به طور کلی در فصل زمستان اسکراب لبها را فراموش نکرده و آنها را با لوسیون های مرطوب کننده و یا روغن های گیاهی، همواره مرطوب نگه دارید.

نکاتی برای استفاده از رژلب تیره که باید بدانید.

آرایش زمستانی

رنگ رژگونه باید ملایم باشد

در زمستان حتی اگر از رژگونه استفاده نکنید، به لطف سرمای هوا با گونه های شاداب و گلگون به خانه برمی گردید. رنگ رژگونه برای آرایش زمستانی باید از تُناژ صورتی، هلویی، گلبهی و یا قرمز مایل به صورتی بهره ببرد. کانتور قهوه ای و تیره را کنار بگذارید.آرایش زمستانی

خط چشم تیره مناسب آرایش زمستانی است

استفاده از خط چشم مایع در زمستان رواج بیشتری دارد. هر مدل خط چشمی که می کشید فرقی ندارد، اما رنگ آن باید تیره (سیاه یا زغالی) باشد. رنگ های آبی و سبز اگرچه زیبا هستند اما مناسب این آرایش نمی باشند. اگر میخواهید از رنگ روشن استفاده کنید، خط چشم طلایی بکار ببرید. استفاده از مداد چشم و سرمه نیز جذابیت زیادی به آرایش چشم ها می دهند.

آرایش زمستانی

با سایه های رنگارنگ خداحافظی کنید

سایه چشم طلایی، مسی، برنزی و به طور کلی سایه های براق مناسب فصل سرما هستند. اگر این رنگها را دوست ندارید و یا حس می کنید شجاعت استفاده از آنها را ندارید، سایه های متالیک و براق در طیف رنگ های ارغوانی تیره، خاکستری مایل به قهوه ای و خاکستری گزینه های بسیار خوبی برای آرایش زمستانی می باشند.آرایش زمستانی

ابروها را اندکی پهن تر آرایش کنید

لازم نیست حتما از مداد ابرو برای ضخیم کردن ابروها استفاده کنید. ابروها را به سمت بالا شانه کرده و اندکی به آن پودر سایه ابرو بزنید تا تیره تر به نظر برسند. کلفت کردن بیش از حد آنها چهره را خشن و عبوس نشان می دهد.

آرایش زمستانی

در آرایش زمستانی ریمل های رنگی را کنار بگذارید

همانطور که اشاره شد برای آرایش این فصل باید از مواد آرایشی ضد آب استفاده کنید که ریمل یکی از آنهاست. به هیچ وجه از ریمل های رنگی استفاده نکنید زیرا که تناسب آرایش را کاملا برهم میزنند. تنها ریمل های مشکی و تیره رنگ مناسب هستند.

آرایش زمستانی

در آرایش زمستانی لاک ناخن را فراموش نکنید

برای تکمیل شدن آرایش این فصل، لاک ناخن یادتان نرود. رنگ های خاکستری، نود، سیاه و قرمز گیلاسی برای آرایش ناخن ها مناسبند. البته برای تنوع، رنگ طلایی و نقره ای درخشان نیز استفاده می شود. چنانچه به رنگ آبی یا فیروزه ای علاقه دارید، سعی کنید به جای آن از رنگ آبی ناوی و تیره استفاده کنید.

آرایش زمستانی

و به عنوان آخرین نکته، از رنگ موهای سرد و روشن دوری کنید. رنگ موی گرم مناسب فصل زمستان است و سعی کنید رنگ رژ خود را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید.

در ادامه چند آرایش زمستانی را شاهد هستیم:

آرایش زمستانی

آرایش زمستانی

آرایش زمستانی

آرایش زمستانی

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه