شکلات صبحانه نوتلا واقعا چیست؟

written by کیانا میرحقانی 26 دی 1399
شکلات صبحانه نوتلا واقعا چیست؟

نوتلا یک ترکیب شامل کاکائو و فندق و یک برند تجاری از شکلات فندقی است.

آیا تا به حال به دنبال مواد تشکیل دهنده شکلات صبحانه نوتلا گشته اید؟ آیا فکر می کنید ترکیبات نوشته شده روی شیشه های نوتلا یا در وبسایت رسمی آن، مطابق با خواسته سازمان غذا و به ترتیب میزان موجود در نوتلا نوشته شده اند؟ آیا تا به حال به طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا فکر کرده اید ؟

نوتلا چیست ؟

آیا فکر می کنید وبسایت رسمی نوتلا اطلاعات دقیق مربوط به مواد موجود در نوتلا را در اختیار شما قرار خواهد داد؟ انتظار دارید نوتلا هم مثل شرکت های تولید کننده خوراکی دیگر مثل کلاگز یا نستله همه چیز در مورد محصولش را ریز به ریز برای شما گفته است؟

شکلات صبحانه نوتلا - زندگی بانوی شهر

نه خیر! نوتلا این طور نیست.

همه ی چیزی که روی وبسایت رسمی نوتلا در مورد محتویات این محصول پیدا می کنید این است:

نوتلا حاوی فندق، پودر کاکائو، شیر خشک، روغن گیاهی، شکر، لسیتین سویا و وانیل است.

بله این ها مواد تشکیل دهنده ی نوتلا هستند، اما نه در اولویت میزان استفاده شان در این ماده ی غذایی! نوتلا می خواهد شما فکر کنید که این محصول بیشتر از فندق و شکلات ( که مواد سالمی به نظر می رسند ) تشکیل شده است. بنا براین ترتیب واقعی مواد تشکیل دهنده را به هم می زنند تا در شما تاثیر بهتری ایجاد کنند. همچنین از ذکر میزان و اسم درست مواد افزودنی آن نیز خود داری می کنند.

لیست محتویات نوتلا واقعی این طوری است :

بیشتر بخوانید:  یک ساعت بعد از صبحانه گرسنه می شوید، علت چیست؟!

شکر، روغن گیاهی، فندق (13%)، پودر کاکائو (7.4%)، شیر خشک بدون چربی، امولوسیون کننده (لسیتین سویا)، طعم دهنده (وانیلین)

این لیست خیلی چیز ها را معلوم می کند. روی برچسب هایی که روی محصولات خورده است، تولید کننده مجبور است مواد تشکیل دهنده را از زیاد به کم و با درصد هایشان بنویسد.

بنابراین الان ما می دانیم که شکلات صبحانه نوتلا غالبا شکر است! سپس روغن گیاهی بیشترین میزان را دارد!

بنابراین :

نوتلا اصل بیشتر شکر و روغن است تا فندق!

در واقع 55 درصد نوتلا شکر است و روغن گیاهی موجود در آن نیز روغن پالم است که نوعی روغن نیمه جامد است، می باشد.

نوتلا را می توانیم روی نان بمالیم چون روغن پالم این امکان را به آن می دهد. روغن پالم ترانس ندارد، اما هم چنان یک روغن اشباع شده است که برای سلامتی مضر است.

در واقع می شود به جرات گفت شکلات صبحانه نوتلا هیچ ماده ی مغذی قابل اعتنایی در خود ندارد! به آن مثل یک ماده ی غذایی خوب نگاه نکنید.

این عکس که انتشارش در فضای مجازی سر و صدای زیادی هم به پا کرد مواد تشکیل دهنده شکلات صبحانه نوتلا را در شیشه اش نشان می دهد :

طرز تهیه شکلات صبحانه نوتلا

نوتلا چه قدر بد است ؟

شکلات نوتلا کالری، قند و چربی زیادی دارد . مصرف بیش از اندازه و طولانی مدت نوتلا باعث مشکلات سلامتی به مرور زمان می شود . نوتلا تقلبی و نوتلا سطلی ارزان قیمت، حاوی مقادیر بیشتری ماده مضر نسبت به محصولات نوتلا اصل می باشد .

ممکن است نوتلا ارزان قیمت برای مصرف کنندگان جذاب باشد ولی باعث مشکلات سلامتی بیشتری می شوند .

بیشتر بخوانید:  5 صبحانه ی سالم برای صبح های شلوغ شما

قیمت نوتلا اصل چرا گران است ؟

قیمت شکلات نوتلا از نظر اکثر مردم گران می باشد . زیرا مواد اولیه نوتلا گران است . کاکائو و فندق !

کاکائو و فندق دو ماده اصلی تشکیل دهنده این شکلات صبحانه خوشمزه می باشد که قیمت بالای آنها باعث گران بودن نوتلا از دید اکثر مردم می باشد .

نوتلا بهتر از کره بادام زمینی است ؟

نوتلا از نظر طعم و مزه امتیاز بهتری نسبت به کره بادام زمینی کسب می کند . اما باید این نکته را در نظز گرفت که قند نوتلا هفت برابر قند کره بادام زمینی است .

اما چرا نوتلا خیلی خوشمره است ؟ نوتلا غیر از شکر و چربی، سرشاز از شکلات است . شکلات دلیل اصلی خوشمزه بودن نوتلا است.

نوتلا بهتر است یا کره بادام زمینی

 

با نوتلا چی درست کنیم؟

راه های زیادی برای حوردن نوتلا وجود دارد . با بانوی شهر همراه باشید تا با تعدادی از خوراکی های خوشمزه که با نوتلا می توان در خانه درست کرد آشنا شوید .

بسیاری از دسر های خوشمزه و جذاب را میتوان با انواع نوتلا در خانه درست کرد . شاید شما نیر از خوردن نوتلا با نان خسته شده باشید و دنبال خوراکی های خوشمزه که حاوی نوتلا هستند باشید . ایده های خوشمزه زیادی برای انواع دسر و کیک نوتلا وجود دارد که می توانید در بخش آشپزی بانوی شهر آنها را بیابید .

بانوی شهر طرز تهیه کیک شکلاتی نوتلا را آموزش می دهد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه