فاندیشن Foundation چیست؟

written by هانیه زاهدی 3 خرداد 1399
فاندیشن

فاندیشن یا زیرسازی آرایش همانطور که از نامش پیداست، پایه ای است که آرایش کل صورت بر روی آن قرار می گیرد. این ماده آرایشی به روی صورت (و گاهی اوقات گردن و یا کل بدن) اعمال می شود تا پوسته ای یکنواخت را برای آرایش پوست فراهم کند.

این نام برای طیف گسترده ای از محصولات زیرساز آرایش استفاده می شود که از نظر بافت، قوام و رنگ با یکدیگر متفاوت هستند. درک تفاوت بین محصولات مختلف فاندیشن بسیار مهم است چرا که هر پوستی با نوع خاصی از این محصول سازگار بوده و می تواند بهتر کاور شود.

لذا آرایشگران حرفه ای همواره به دنبال بهترین نوع این محصول آرایشی بوده تا خروجی کارشان بی نقص و مورد رضایت مشتری باشد.

اگر شما هم می خواهید یک فاندیشن مناسب برای مصرف آرایشی خود تهیه کنید، تا انتهای این مقاله همراه بانوی شهر باشید.

مطالعه مقاله تفاوت های کرم پودر و کانسیلر پیشنهاد میشود.

فاندیشن چیست

برای تهیه یک فاندیشن خوب به چه ویژگی هایی باید توجه کرد؟

پوشش یا کاور کردن فاندیشن

اولین ویژگی فاندیشن که باید مورد توجه قرار بگیرد، میزان پوشش یا کاور کردن آن است. این خصوصیت بستگی به میزان رنگدانه ها یا پیگمنتیشن آن دارد. هر چه درصد فرمول پیگمنتیشن بالاتر باشد، میزان کارو کردن آن بیشتر است.

برای مصرف روزانه و کسانیکه در آرایش کردن مبتدی هستند، فاندیشن سبک یا متوسط بهترین انتخاب است؛ چرا که پوست را طبیعی جلوه داده و سبب خستگی پوستی و یا احساس سنگینی به روی آن نمی شود.

بیشتر بخوانید:  چطور با توجه به فرم صورت رژ گونه بزنیم؟

فاندیشن های با درصد فرمول بالای رنگدانه، معمولا برای پوست هایی استفاده می شود که لکه های پوستی فراوان قبیل آکنه و یا جای زخم دارند و یا اینکه قرار است آرایش ها به منظور خاص مثلا عکاسی مدلینگ مورد استفاده قرار بگیرند.

زیرسازی آرایش یا فاندیشن

نوع بافت

دومین ویژگی که در انتخاب یک فاندیشن مناسب باید در نظر گرفته شود، نوع بافت آن می باشد. این محصول آرایشی به صورت پودر، مایع، کرم و استیک (بافت رژ مانند) موجود می باشد.

نوع مایع، کرم و استیک از شفاف تا کاملا مات متغیرند. پایه های پودری به ندرت پوشش كامل را ارائه داده و نیاز به استفاده مجدد در طول روز دارند.

میزان درخشندگی بافت

آخرین قطعه پازل برای انتخاب این محصول پایه، توجه به مات یا درخشان بودن بافت آن است. بیشتر فاندیشن ها به صورت مرطوب یا شبنمی، مات، تابان، درخشان، طبیعی و غیره توصیف می شوند. که نوع تابان و درخشان آن حاوی رنگدانه هایی هستند که براق بوده و یا منعکس کننده نور می باشند.

این پایه ها برای کسانیکه پوست شادابی نداشته و می خواهند سالمتر و یا جوانتر به نظر برسند، مناسب می باشد. فاندیشن هایی که غالبا به عنوان طبیعی یا مات توصیف می شوند، فاقد رنگدانه های براق بوده و به پوست جلوه ای واقعی تر و طبیعی تر می بخشند.

فاندیشن

اگر می خواهید هنگام آرایش و استفاده از فاندیشن، پوست شما طبیعی باشد، سعی کنید رنگ این محصول تفاوت چندانی با رنگ پوست خودتان نداشته و قبل از استفاده حتما پوستتان را تمیز کرده و از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  کدام آرایش پاک کن مناسب پوست شماست؟

هنگام پخش کردن فاندیشن به روی پوست، از یک براش یا پد آرایشی مرغوب کمک بگیرید تا توزیع آن روی همه نقاط پوست یکنواخت باشد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه