انواع لکه بر خانگی و کاربرد آنها

written by هانیه زاهدی 9 اسفند 1398
لکه بر خانگی

با نزدیک شدن به ایام خانه تکانی عید، نیاز به مواد شوینده و انواع لکه بر بیش از هر زمان دیگری حس می شود. لکه های مزاحمی که به روی در و دیوار یا لباس هایمان جا خوش کرده، منظره ای آزاردهنده را به وجود آورده و گویا خیال ندارند به راحتی پاک شوند. خبر خوب اینکه این لکه ها با راهکارهایی ساده و به کمک انواع لکه بر خانگی قابل برطرف شدن هستند. بله! درست شنیدید. لکه بر خانگی ! همیشه که قرار نیست هزینه زیادی برای خرید مواد شوینده بپردازیم؛ می توانیم در خانه و با دستورالعمل هایی ساده، لکه برهایی قوی و موثر تهیه کنیم.
بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با انواع لکه بر خانگی آشنا کند.

معرفی انواع لکه بر خانگی

سرکه سفید
لکه بر خانگی

سرکه سفید یک پاکننده معجزه آسا برای انواع لکه ها مخصوصا لکه های لباس است. این ماده به بافت پارچه آسیب نمی زند و برای از بین بردن لکه های زرد و نامطبوع تعریق زیر بغل، لکه های کپک و سفیدتر شدن لباس ها بسیار موثر بوده و نسبت به سفید کننده های شیمیایی ایمن تر می باشد.

مقاله چند روش برای پاک کردن لکه‌ها را بخوانید

جوش شیرین
لکه بر خانگی

همان جعبه جوش شیرینی که در کابینت آشپزخانه خود دارید، یک لکه بر خانگی فوق العاده است. این پاک کننده و ضدعفونی کننده، برای برطرف کردن انواع لکه روی لباس ها، جرم گیری کاشی های آشپزخانه، سینک ظرفشویی و حتی سرویس بهداشتی نیز بسیار کارآمد است. استفاده از آن برای لکه بری لباس های کودکان نیز بی خطر می باشد.

مقاله چطور لکه های چرب آشپزخانه را پاک کنیم؟ مطالعه کنید.

آب لیمو

لکه بر خانگی

آب لیموترش 100٪ طبیعی به دلیل داشتن اسید استیک، دارای خاصیت سفید کنندگی به روی پارچه هاست. این ماده علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال بوده و مضاف بر پاک کردن لکه های لباس، لکه هایی را که به روی دوش حمام و شیرآلات استیل باقی می ماند را نیز برطرف می کند.

آب اکسیژنه یا پراکسید هیدروژن
لکه بر خانگی

محلول 3 درصدیِ آب اکسیژنه، می تواند به عنوان یک لکه بر خانگی و ضدعفونی کننده لباس ها مورد استفاده قرار گیرد. این ماده نسبت به سفید کننده کلر ایمن تر بوده و تجزیه شدن آن آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

تالک یا پودر بچه
لکه بر خانگی

یک پاکننده موثر برای لکه های روغن روی پارچه! با 10 دقیقه قرار دادن به این پودر به روی لکه تازه روغن روی پارچه و سپس برس کشیدن به آن، می توانید اثر لکه را از بین ببرید.

نمک
لکه بر خانگیاستفاده از نمک برای از بین لکه های زنگ زدگی بسیار موثر است. این ماده به عنوان یک ساینده خفیف عمل کرده و لکه هایی را که در کف اتو قرار گرفته اند به خوبی برطرف می کند.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه