آب زنجبیل ، درمانی برای میگرن, آرتروز و سوزش معده

written by ناهید پورمرز 11 فروردین 1397
آب زنجبیل، درمانی برای میگرن، آرتروز، و سوزش معده

قرن هاست که از ریشه و آب زنجبیل بخاطر فوایدی که دارد استفاده می شود. در حقیقت، مدت ها قبل از اینکه در قفسه ادویجات قرار بگیرد، در کیف کمک های اولیه قرارداشت. زنجبیل حاوی مقادیر زیادی منگنز، پتاسیم، آهن و فسفر، همراه با مجموعه ای از ویتامین هاست. زنجبیل یک سوپرغذای واقعی با خواص بسیار برای سلامتی است.

زنجبیل میتواند برای درمان هرچیزی از مشکلات گوارشی گرفته تا التهاب مفاصل مورد استفاده قرار گیرد. اگر از هر یک از بیماری ها و امراض دیگر به ستوه آمده اید، بهتر است زنجبیل طبیعی را امتحان کنید.

تهیه آب زنجبیل

یکی از بهترین دستورهای تهیه آب زنجبیل طبیعی بسیار آسان است. کاری که لازم است انجام دهید اینست :

  • نصف لیمو
  • زنجبیل – یک تکه 5 سانتی متری
  • آب – سه پیمانه
  • عسل خام

یک تکه بزرگ زنجبیل را رنده کرده و سه پیمانه آب را به آن اضافه کنید. سپس، آب نصف لیمو را اضافه کنید. برای مزه بهتر، مقداری عسل را هم اضافه کرده و عناصر را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را میتوان بصورت سرد یا گرم مصرف کرد و طعم فوق العاده ای دارد.

آب زنجبیل را در زمستان بصورت گرم بنوشید تا به شما احساس گرمی و راحتی بدهد. در ماههای گرمتر، آن را سرد بنوشید تا از فواید سلامتی آن بهره مند شوید و احساس سرزندگی و طراوت به شما دست دهد. برای اطلاع از نحوه معالجه درد مفاصل، التهابات، سردردهای میگرنی و سوزش معده ادامه مطلب را ببینید.

بیشتر بخوانید:  6 اشتباه درتمرینات چربی سوزی و تناسب اندام

آب زنجبیل برای درد مفاصل و التهابات

یکی از دلایل عملکرد خوب آب زنجبیل در درمان التهاب مفاصل و درد، وجود آنتی اکسیدان های طبیعی در آن است. آب زنجبیل همچنین دارای خواص ضد درد است. اگر درد در اثر آرتروز ایجاد شده باشد، شانس به شما رو کرده است. بنیاد آرتروز ( Arthritis Foundation ) به تازگی مقاله ای را در مورد تاثیرات مثبت زنجبیل بر درد ناشی از آرتروز منتشر کرده است. اگر التهاب مفاصل و یا درد ناشی از ورزش یا اعمال فشار باشد، جای نگرانی نیست. خواص شفابخش آب زنجبیل می تواند این نوع دردها را به خوبی مهار کند.

آب زنجبیل برای میگرن

اگر از سردردهای میگرنی رنج می برید، شواهدی وجود دارد که درمان های طبیعی از جمله زنجبیل میتواند درد را تسکین دهند. دلایل این امر مشخص نیست، اما تصور میشود که برخی از چربی های موجود در زنجبیل فرایندهایی را که باعث میگرن می شوند، متوقف می سازند.

بسیاری از مبتلایان به میگرن علائمی مانند حالت تهوع و ناراحتی معده دارند که هر دوی آنها با آب زنجبیل قابل درمان است. اگر با مصرف منظم دارو از شر میگرن خلاص نشده اید، زنجبیل را امتحان کنید. اگرچه رفع میگرن  بطور کامل با آب زنجبیل محتمل به نظر نمی رسد، لیکن درد را کاهش داده و علائم ناخوشایند را برطرف می کند.

آب زنجبیل برای سوزش معده

فواید زنجبیل برای درمان سوزش معده به خوبی مورد تحقیق قرار نگرفته است. شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه خواص ضد التهابی زنجبیل میتواند ورم مری را التیام دهد. اینکار برای سوزش معده مفید است؛ اما، مطالعات دیگر نشان داده است که زنجبیل بیش از حد میتواند آن را بدتر کند.

بیشتر بخوانید:  علائم خاموش سرطان کبد

اگر مایلید که سوزش معده را با استفاده از آب زنجبیل درمان کنید، ممکن است موفق شوید. با این حال، مقدار کمی از آن را بنوشید و اگر احساس کردید که درد و ورم قوی تر شده است، مصرف آن را متوقف کنید.

علاوه بر شرایط فوق، استفاده از زنجبیل برای درمان ناراحتی معده هم زبانزد است. یک پیمانه کوچک زمانیکه حالت تهوع و بالا آوردن دارید، یکی از بهترین گزینه های درمانی موجود است.

برای تاثیرگذاری کامل، مقداری از آب زنجبیل را جرعه جرعه به آرامی بنوشید و سعی کنید همیشه مقداری از آن را در یخچال داشته باشید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه