چگونه پست های اینستاگرام پربازدید داشته باشیم؟

written by لاوین قریشی 17 آذر 1397
چگونه پست های اینستاگرام پربازدید داشته باشیم؟

فراگیر شدن برنامه اینستاگرام باعث شده است بیشتر افراد بخصوص آنهایی که اکانت بیزینسی دارند، برایشان این سوال پیش آید که پست های اینستاگرام چه ویژگی هایی باید داشته باشند تا تعداد مخاطبان بیشتری از صفحه آنها بازدید کنند.

بانوی شهر مختصری از مهمترین ویژگی های پست های اینستاگرام را به شما معرفی می کند.

بایو (BIO) جذاب و مختصر

اولین گام داشتن بایو جذاب است. زیرا افراد پیش از آنکه صفحه اینستاگرام شما را دنبال کنند، پروفایل تان را بررسی می کنند. پس داشتن یک بایوی خوب و جذاب که حاوی اطلاعات ارزشمند از شما باشد، در جذب مخاطب و افزایش بازدید از پست های اینستاگرام صفحه شما بسیار تاثیرگذار است.

تصاویر حرفه ای

حتما این جمله را شنیده اید که یک تصویر به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد. بله درست است داشتن تصاویر حرفه ای با کیفیت مناسب در صفحه اینستاگرام، به افزایش بازدید پست های اینستاگرام شما کمک می کند.

تصاویر حرفه ای

کپشن

همانطور که می دانید تصاویر جز جدایی ناپذیر پست های اینستاگرام هستند. اما به تنهایی و بدون کپشن تاثیرگذار، نمی توانند با مخاطبان تعامل لازم را ایجاد کنند.

در نوشتن کپشن برای پست های اینستاگرام سعی کنید کوتاه، جذاب و مختصر بنویسید و از انتشار پست هایی با کپشن های طولانی خودداری کنید.

هشتگ

مهمترین راه برای افزایش طول عمر پست های اینستاگرام، استفاده از هشتگ های پرکاربرد و مرتبط است. استفاده از هشتگ های پربازدید، مرتبط با هویت برندشما و همچنین پستی که منتشر می کنید، باعث میشود مخاطبان زیادی از صفحه شما بازدید کنند.

بیشتر بخوانید:  آموزش اینستاگرام از صفر تا صد: ساخت حساب کاربری در اینستاگرام

پاسخ دادن به کامنت مخاطبان

زمانی که مخاطبان برای پست های شما نظرات شان را ثبت می کنند، حتما به صورت رسمی اما صمیمانه پاسخگوی آنها باشید زیرا تعامل صمیمانه با مخاطبان در افزایش بازدید از صفحه و پست های اینستاگرام شما موثر است.

برنامه زمانی

برنامه زمانی مشخصی را برای انتشار پست های اینستاگرام تعیین کنید. افرادی که اکانت اینستاگرام آنها بیزینسی است، با بررسی آمار بازدید مخاطبان خود براساس روز و ساعت، میتوانید یک برنامه ایده آل را برای انتشار پست ها و افزایش تعامل مخاطبان در نظر بگیرید. سعی کنید پست ها را در طی یک ساعت مشخص از شبانه روز منتشر کنید.

برنامه زمانی

برای اینکه بتوانید پست های اینستاگرام را در یک بازه زمانی مناسب منتشر کنید بهترین و موثرترین راه بررسی بخش تنظیمات اینستاگرام است، زیرا میتوانید زمان بازدید مخاطبان از صفحه اینستاگرام تان را براساس روز و ساعت آنالیز نمایید.

مسابقات

برگزاری مسابقات در اینستاگرام یک روش بسیار هیجان انگیز و موثر برای افزایش جذب مخاطب، افزایش لایک، و کامنت پست ها است. برگزاری مسابقات میتواند در شناخت بیشتر صفحه شما بین مخاطبین تاثیر گذار باشد.

نکات

داشتن اکانتی پربازدید به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها را برای شما بازگو کردیم. اما در نظر گرفتن برخی دیگر از نکات نیز می تواند حائز اهمیت باشد:

  • از خریداری فالوور و لایک های غیرفعال، که این روزها بسیار رایج است خودداری کنید زیرا انجام این کار برای صفحه اینستاگرام شما بازخورد کامل منفی دارد.
  • اگر تصمیم دارید با توجه به محتوا و هدف صفحه اینستاگرامتان از پست های افراد مشهور استفاده کنید، این کار را با ذکر منبع، تگ، و یا منشن کردن اکانت آن شخص انجام دهید.

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه