لاغری زانو با 6 روش خانگی و موثر

written by هانیه زاهدی 29 اردیبهشت 1399
لاغری زانو

تکنیک خاصی که بتواند به تنهایی چربی های زانو را هدف قرار داده و سبب لاغری زانو شود، وجود ندارد اما تمرین های زیادی هستند که به بهبود عملکرد عضلات پاها و در نتیجه زانوها کمک بسیاری می کنند.

در برخی افراد با وجود اندام متناسب، بازم هم ممکن است تجمع چربی در ناحیه زانو دیده شود که به کمک عضله سازی می توان تا حد زیادی باعث لاغری زانو شد؛ زیرا عضله بافتی متراکم تر و چسبانتر از چربی بوده و سبب می شود زانوها لاغرتر به نظر برسند.

عوامل زیادی به روی ظاهر زانوها تاثیرگذارند از جمله اضافه وزن، ترک ها و یا ناهمواری های پوستی ناشی از کاهش و افزایش وزن یا پیری، کاهش فشار عضلات ناشی از عدم تحرک یا آسیب دیدگی، سلولیت پوستی و… وقتی به طور منظم ورزش کرده و عادات غذایی سالمی داشته باشید، ناگزیر لاغر شده و تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن از جمله زانوها کاهش می یابد.

بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با 6 روش خانگی لاغری زانو آشنا کند.

روش های لاغری زانو

کاهش وزن کلی

از دست دادن وزن یکی از کلیدهای خوش ترکیب کردن پاهاست و حتی برای جلوگیری یا تسکین درد زانو نیز موثر است. با کاهش چربی بدن به طور کلی می توانید به لاغری زانو نیز کمک کنید. هیچ ورزش واحدی نمی تواند چربی را در ناحیه زانو یا هر قسمت دیگری از بدن به طور خاص از بین ببرد.

بیشتر بخوانید:  15 روش ساده برای لاغری سریع شکم و پهلو

لاغری زانو

دویدن یا راه رفتن با سرعت ملایم

دویدن یک راه عالی برای سوزاندن کالریست و از آنجا که در مقایسه با راه رفتن پاهای کمی سخت تر کار می کنند، به تقویت عضلات پا و قسمت جلوی زانو کمک می کند.

لاغری زانو

لاغری زانو با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک تمرین قلبی – عروقی محسوب شده که برای سلامت قلب بسیار موثر است. این ورزش سبب تقویت عضلات ساق و ران پا شده که به نوبه خود نواحی زانو را نیز تقویت کرده و سبب لاغری زانو می شود. دوچرخه می تواند ثابت یا متحرک باشد.

مطالعه ۱۰ نکته شگفت انگیز از فواید دوچرخه سواری و ۸ راه برای آسانترکردن دویدن پیشنهاد میشود.

لاغری زانو

تمرین لانج

لانج تمرینی مفید برای تقویت عضلات پا و باسن بوده که به حفظ تعادل و قدرت بدنی نیز کمک می کند. برای انجام این حرکت ابتدا ایستاده و پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و سپس یک زانو را با زاویه 90 درجه به جلو خم کنید.

دوباره به حالت ایستاده بازگشته و این حرکت را برای پای دیگر انجام دهید. می توانید لانج را با 10 بار حرکت آغاز کرده و به مرور بیشتر کنید و حتی برای افزایش مقاومت از دمبل کمک بگیرید.

لاغری زانو

تمرین اسکات

این تمرین عضلات چهار سر ران را هدف قرار داده و به سفت شدن پاها و به دنبال آن لاغری زانو کمک می کند. برای انجام این حرکت ایستاده، دستها را رو به جلو نگه دارید و مثل حالتی که می خواهید روی صندلی بنشینید پاها را خم کرده و دوباره به حالت ایستاده برگردید.

بیشتر بخوانید:  بدنسازی در خانه با ۱۲ حرکت اصولی

ستون فقرات باید کاملا صاف باشد. می توانید این تمرین را با 12 مرتبه شروع کرده و با گذشت زمان تعداد دفعات انجام آن را زیاد کنید.

لاغری زانو

طناب زدن و لاغری زانو

طناب زدن یکی دیگر از فعالیت هایست که می تواند عضلات پاها را تقویت کرده و سبب لاغری زانو شود. کلید اصلی طناب زدن به تکنیک شما بستگی دارد نه سرعتتان.

هنگام پریدن کمی زانوها را خم کنید تا در هنگام فرود مفاصلتان صدمه نبیند. همچنین سعی کنید سطوح لاستیکی طناب بزنید نه بتن یا آسفالت! از آنجایی که طناب زدن یک تمرین پر فشار است، فقط چند دقیقه را به آن اختصاص داده و سعی کنید ما بین دیگر تمرینات ورزشی به عنوان یک برنامه سرگرمی باشد.

لاغری زانو

ورزش همراه با یک رژیم غذایی سالم، بهترین راه برای خلاص شدن از شر چربی های بدن است. اما اگر نتیجه ای در لاغری زانو مشاهده نمی کنید، می توانید در مورد گزینه های جراحی نظیر لیپوساکشن، کرایولیپولیز و… با پزشک متخصص مشورت نمایید.

میزان تجمع چربی در زانوها به طور کلی به فعالیت های شما بستگی دارد. نشستن طولانی مدت و کم تحرکی چربی های این ناحیه را افزایش داده و این انباشت چربی در زنان بیشتر از مردان می باشد. تقویت ماهیچه های پا فراتر از زیبایی شناسیست. هرچه بیشتر پاهای خود را تقویت کنید، با گذشت زمان زانو درد کمتری را تجربه خواهید کرد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه