خانم پریسا تبریز شاهزاده ایرانی امنیت گوگل

written by لاوین قریشی 19 آبان 1397
خانم پریسا تبریز شاهزاده ایرانی امنیت گوگل

شاید شما هم به عنوان یک خانم به این مسئله فکر کرده اید که چه خصوصیت مشترکی در زنان موفق وجود دارد که آنها را در راه رسیدن به اهدافشان متمایز می کند؟ تنها ویژگی اینست که اجازه نمی دهند صرفا زن بودن، آنها را از صحنه رقابت کنار بزند. خانم پریسا تبریز از جمله بانوان موفق ایرانیست که جنسیت نتوانسته مانع از رسیدن او به اهدافش شود.

پریسا تبریز کیست؟

پریسا تبریز متولد سال 1362 از پدری ایرانی و مادری لهستانی در حومه شیکاگو است. بعد از گذراندن دوران دبیرستان او برای آینده برنامه ای نداشت و نمیدانست میخواهد چه شغلی داشته باشد به همین خاطر در یک تست تعیین شغل شرکت کرد که نتیجه این بود او می تواند پلیس شود.

پریسا تبریز تصمیم گرفت رشته مهندسی الکترونیک را به عنوان رشته دانشگاهی خود انتخاب نماید سپس به دلیل دستیابی به رتبه بالا وارد دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین شد.

او بهترین دستاورد دانشگاهی خود را یادگیری “مفهوم یادگیری”، و “مدیریت زمان” بیان نموده است.

وی تجربه عملی کار و فعالیت با افراد دیگر را بهترین درس آموزشی دانشگاه می داند. خانم پریسا تبریز معتقد است دانشگاه فرصتی برای پرورش علایق و توانایی های فرد است.

او بعد از اخذ مدرک ارشد مهندسی الکترونیک، با خواندن کتابی درباره یک هکر معروف (جان دریپر) به رشته کامپیوتر علاقمند شد، به این رشته تغییر مسیر داد و زمینه تحقیقاتی خود در دانشگاه را “شبکه های بی سیم و بررسی حملات در فناوری های مرتبط با حریم شخصی” انتخاب نمود.

بیشتر بخوانید:  خانم سهیلا پیرمرادیان بانوی موفق در عرصه گردشگری

خانم پریسا تبریز با هدف آشنایی بیشتر با امنیت وبسایت ها به گروه های دانشجویی پیوست و توانست در زمینه هک و امنیت وبسایت دانش زیادی را بدست آورد.

ورود خانم پریسا تبریز به شرکت گوگل

او بعد از اتمام دوره دانشجویی بعنوان کارآموز در گوگل شروع به کار نمود. به دلیل توانایی و علاقه ی زیادی که به امنیت وبسایت داشت، توانست نظر مدیران گوگل را جلب کند و در سال 2007 به طور رسمی به استخدام گوگل درآمد.

پریسا تبریز علاوه بر مدیریت تیم های توسعه و امنیت گوگل، به آموزش کارمندانی که به بخش امنیت وبسایت علاقه دارند می پردازد به صورتیکه هدف اصلی او علاوه بر آموزش از بین بردن عدم توازن میان نیروی کار زنان و مردان است و به همین دلیل تمرکز اصلی او افزایش استخدام بانوان می باشد.

تلاش های بی وقفه او در امر یادگیری و آموزش امنیت وبسایت باعث شد که به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و موفق ترین پرسنل شرکت گوگل شناخته شود. او با شرکت در کنفرانس توکیو در سال 2016 به جای عنوان شغلیش “مهندس امنیت اطلاعات” به خود لقب “شاهزاده امنیت گوگل” داد، و از آن روز پریسا تبریز این متخصص امنیت اطلاعات را به عنوان شاهزاده امنیت گوگل می شناسند.

خانم پریسا تبریز

شاهزاده امنیت گوگل

پریسا تبریز امروز در گوگل علاوه بر سرپرستی یک تیم 300نفره از مهندسین امنیت اطلاعات، وظیفه حفظ امنیت مرورگر کروم به عنوان محبوب ترین مرورگر دنیا با بیش از یک میلیارد کاربر را برعهده دارد.

روش کار پریسا تبریز

خانم پریسا تبریز برای پیشبرد فعالیت های خود در حوزه امنیت همیشه به مسائل و موضوعات امنیتی با دیدی مجرمانه برخورد می کند. او همچنین برای پیدا کردن راهکارهای امنیتی بهینه به عنوان یک نفوذکننده با سیستم ها برخورد می نماید.

بیشتر بخوانید:  خانم سهیلا پیرمرادیان بانوی موفق در عرصه گردشگری

علاقمندی های خانم تبریز

  • شرکت در کنفرانس های مختلف در رابطه با امنیت اطلاعات
  • عکاسی، آشپزی، صخره نوردی
  • آموزش و یادگیری مداوم
  • پریسا تبریز شاهزاده ایرانی امنیت گوگل، صخره نوردی را به پیدا نمودن حفره های امنیتی در کروم و جیمیل تشبیه نموده است که در هر دو راه های رسیدن به هدف را احساس می کند.

پریسا تبریز 36 ساله به عنوان یک متخصص امنیت از هرجهت یک نمونه خاص در شرکت گوگل است که اولین ویژگی خاص او زن بودنش است او به عنوان یک متخصص حرفه ای در حوزه امنیت اطلاعات از حامیان جدی برابری حقوق زن و مرد است.

ایشان یکی از هزاران بانوی موفق ایرانی است که کارنامه ی درخشانی دارد که نشان داده است اگر بانوان ایرانی بخواهند، می توانند در رشته ای که تخصص دارند از خانم تبریز الگوبرداری نمایند.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه