شیدینگ ابرو (Shading) چیست؟

written by هانیه زاهدی 23 خرداد 1399

شیدینگ ابرو یا آمبره (ombré) یک روش موثر و نیمه دائمی برای برطرف کردن نقایص ابروست که برای کسانی که از آرایش روزانه ابروهای خود خسته شده اند، یک پیشنهاد عالیست.

این تکنیک که به سایه ابرو نیز معروف می باشد، با میکروبلیدینگ تفاوت دارد. در میکروبلیدینگ، رنگ به صورت هاشورهایی شبیه تار مو در ابرو کشیده می شود اما در شیدینگ ابرو، این رنگ ها به صورت نقطه هایی متمرکز در قسمت های خالی ابرو (بیشتر از قسمت تاج تا انتهای ابرو) زده می شود که نتیجه کار به صورت سایه ای مخملی از رنگ به روی ابرو می باشد.

نتیجه کار در این روش تا حدودی طبیعی تر از میکروبلیدینگ می باشد چون ابروها زاویه دار نیستند و کادر مشخصی ندارند.

بانوی شهر قصد دارد در این مقاله شما را با مزایا و معایب شیدینگ ابرو آشنا کند.

درباره شیدینگ ابرو بیشتر بدانیم

آرایش ابروها به روش شیدینگ شبیه حالتی است که وقتی در ابروهای خود مداد می کشید. کشیدن مداد در ابرو برای مدت طولانی و به صورت دائمی، سبب ریزش و خالی شدن ابروها می شود.

اما با این تکنیک می توان به مدت 8 تا 18 ماه ابروهایی مرتب و آرایش کرده داشت بدون اینکه نیاز به رسیدگی روزانه باشد.

البته این میزان ماندگاری بستگی به رنگ مورد استفاده، عمقی که رنگ در پوست تزریق شده، میزان تابش آفتاب، نوع پوست و بسیاری عوامل دیگر دارد.

مقاله لیفت ابرو و انواع مدل های هاشور ابرو را بخوانید

شیدینگ ابرو

در سایه ابرو تنظیم میزان رنگ ابروها به میل مشتری انجام شده و از رنگ های لایت و سبک گرفته تا رنگ های تیره تر متغیر می باشد. جالب است بدانید هر نوع پوستی برای میکروبلیدینگ مناسب نیست اما ترکیب این روش با شیدینگ، می تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد و بسیار رایج است.

بیشتر بخوانید:  ژل ابرو چیست؟ روش های استفاده از آن

این شیوه ترکیبی به ویژه برای کسانیکه پوست چرب دارند بسیار مناسب بوده و میکروبلیدینگ به تنهایی نتیجه خوبی به همراه ندارد.

همچنین برای کسانیکه که به دنبال بافت طبیعی و تراکم موی بیشتر هستند،این تکنیک فوق العاده است.

افرادی که ابروهای بسیار نازک و پراکنده دارند و یا از ریزش موی ناشی از سرطان، آلوپسی، تیروئید و سزارین رنج می برند، کاندیدای مناسبی برای این روش ترکیبی هستند. اما زنان باردار و یا شیرده باید از انجام آن اجتناب کنند.

در تکنیک سایه ابرو در بعضی مواقع، رنگ ها را با هم ترکیب می کنند تا رنگ نهایی مطابق رنگ پوست و ابروی مشتری باشد. برخی رنگ ها سریعتر از سایرین محو می شوند.

هرچه رنگدانه ها سبک تر باشد، زودتر از بین می روند. مخصوصا در مورد موهای بلوند بهتر است برای حفظ و ماندگاری بهتر،کمی رنگ تیره تر باشد.

شیدینگ ابرو

میزان دردی که در شیدینگ ابرو احساس می شود، متفاوت است لذا قبل از انجام آن بی حسی موضعی صورت می گیرد تا مشتری درد کمتری احساس کند.

برای جلوگیری از هرگونه آسیب پوستی و ایجاد عفونت، توصیه می شود فردی ماهر و باتجربه در این زمینه را پیدا کنید که با رعایت دقیق دستورالعمل هایی بهداشتی و نکات ظریف آرایشی، علاوه بر تامین سلامت، نتیجه دلخواه را به شما ارائه دهد.

پس از انجام سایه ابرو، بهتر است تا دو هفته از انجام فعالیت هاd سنگین که منجر به تعریق شده خودداری کرده و از آرایش کردن چشم اجتناب کنید.

همچنین قرار گرفتن در معرض آفتاب سبب ایجاد التهاب پوست شده که روند بهبود را به تعویق انداخته و حتی ممکن است به روی نتیجه کار تاثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید:  ژل ابرو چیست؟ روش های استفاده از آن

پس از شیدینگ ابرو باید از پماد مخصوصی که پس از آن توصیه می شود حدود 2 تا 3 بار در روز استفاده کرده و از خشک شدن پوست ابرو جلوگیری کنید.

بهبود طبیعی ابروها بسیار مهم است. هنگامی که پوست این ناحیه پوسته پوسته می شود، از کندن آنها خودداری کرده و اجازه دهید خود به خود جدا شوند.

کندن پوسته ها سبب ایجاد زخم شده که باعث از بین رفتن رنگدانه ها می شود.

روند بهبودی زخم ها در اشخاص مختلف متفاوت و به طور متوسط ممکن است تا 6 هفته طول بکشد.

در طی این مدت رنگ و چگالی واقعی ابروها آشکار شده و می توانید نتیجه کار را ببینید.

تمیزی ابروها در طی این مدت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه