آرایش پاییزی و تفاوت آن با سایر فصل ها

written by ویدا نورمحمدیان 22 مهر 1399

در آرایش پاییزی برخلاف آرایش تابستانه که رنگ های روشن و پاستلی و تم های کم رنگ دارد، از رنگ های گرم، و تیره تر استفاده میشود.

در ادامه به بیان مراحل لازم برای داشتن یک آرایش پاییزی زیبا هماهنگ با یک استایل پاییزی شیک و جذاب می پردازیم.

کرم پودر و ضدآفتاب

همانطوری که میدانید با تغییر فصل پوست هم تغییر می کند،در فصل پاییز و زمستان پوست رطوبت بیشتری از دست می دهد و خشک تر میشود به این خاطر پوست به زیرسازی بیشتری احتیاج خواهد داشت، بهتراست قبل از آرایش از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اگر از کرم پودر بدون روغن در فصل تابستان استفاده می کردید، میتوانید کرم ضدآفتاب و مرطوب کننده را مخلوط کنید تا ضد آفتاب مناسب برای هوای پائیزی داشته باشید تا پوستتان خشک نشود یا حتی میتوانید چند قطره روغن آرگان را به کرم پودر و ضد آفتابتان اضافه کنید تا مقدار چربی بیشتری به کرم پودر و ضد آفتابتان بدهید.

کرم پودر و زیرسازی در فصل پاییز حرف اول را در آرایش میزند. یادتان  نرود حتما از کانسیلر برای یکنواخت کردن ناحیه دور چشم استفاده کنید.

آرایش پاییزی

آرایش چشم

بعد از مرحله کرم پودر مهمترین قسمت آرایش، چشم ها هستند. برای داشتن آرایش پاییزی جذاب، برای آرایش چشم از سایه هایی با ترکیب رنگ گرم و تیره استفاده کنید. اما مدل آرایش کردن با توجه به سلیقه شما میتواند متفاوت باشد.

چند مدل آرایش پاییزی مخصوص چشم

آرایش چشم اسموکی

یکی از پر طرفدارترین مدل آرایش چشم در فصل پاییز می باشد. این مدل آرایشی را به دو صورت میتوانید انجام دهید:

یکی اینکه اصلا خط چشم نکشید و از قلموی باریک مخصوص خط چشم استفاده کنید و سایه دودی پررنگ را به جای خط چشم بکشید.

در مدل دوم میتوانید از خط چشم استفاده کنید ولی از همان قلمو و رنگ دودی به روی خط چشم بکشید تا کمی خطوط را محو کند. اگر مقداری قلمو را خیس کنید و بعد به سایه بزنید نتیجه بهتری می گیرید و سایه را ماندگارتر می شود.

آرایش پاییزی

آرایش چشم براق

 در این مدل آرایش چشم همانگونه که از نامش مشخص است از سایه با رنگ های براق و اکلیل دار استفاده می شود که معمولا در فصل پاییز از سایه با رنگ های مسی، قهوه ای و یا طوسی و خاکستری استفاده میشود.

به طور مثال اگر تمایل به استفاده از تم رنگی قهوه ای و مسی دارید میتوانید با براش مخصوص سایه از گوشه چشم با رنگ مسی شروع کنید و تا نیمه چشم ادامه دهید و نیمه دیگر چشم را با رنگ قهوه ای براق تا انتهای چشم ادامه دهید و در پایان با نوک انگشت خیلی آرام روی پلکتان کشیده تا خط بین دو رنگ را محو کنید.

آرایش چشم مات

 این مدل آرایش چشم در کنار سادگی زیبایی خاصی به چهره شما میبخشد، شما میتوانید از رنگ های تم کرم تا قهوه ای سوخته یا رنگ زرشکی و آجری کاملا مات و بدون اکلیل استفاده کنید و به همان ترتیب از کمرنگ ترین سایه از گوشه چشم شروع کنید و در انتهای چشم به پررنگترین رنگ که همان قهوه ای سوخته است برسید. این مدل آرایش چشم با رژلب های زرشکی و قرمز مایل به قهوه ای بسیار زیبا می شود.

آرایش پاییزی

آرایش پاییزی ابرو

برای آرایش ابروها میتوان گفت تفاوتی با آرایش فصل های دیگر ندارد. اگر جزو افرادی بودید که در تابستان به علت تعریق زیاد از سایه ابرو استفاده نمی کردید، در فصل پاییز میتوانید این مدل سایه را استفاده کنید فقط جنس سایه نباید خیلی خشک باشد زیرا امکان خشک شدن و ریختن سایه را بیشتر میکند.

آرایش لب ها و انتخاب رژلب

خبر خوبی که میتوان برای آرایش پاییزی داشت این است که فصل پاییز بر خلاف فصل های دیگر محدودیت آرایشی کمتری دارد مثلا همیشه تاکید می شود یا آرایش چشمتان تیره باشد یا لب هایتان. اما در پاییز میتوانید هر دو قسمت را تیره آرایش کنید.

برای داشتن یک آرایش پاییزی زیبا مقاله جذابترین رنگ های رژ لب پاییزی ۲۰۱۹ را بخوانید.

آرایش پاییزی

از آنجایی که همه ما مثل یک میکاپ آرتیست پالت رژ لب با 100 رنگ مختلف نداریم میتوانیم همان چند رژ لبی که داریم را با هم ترکیب کنیم و رنگ های جدید بسازیم مثلا میتوانید رنگ قرمز را با نارنجی یا کرم ترکیب کنید و رنگی شبیه به قهوه ای داشته باشید. یا از ترکیب رنگ قهوه ای و قرمز رنگ زرشکی بسازید. رنگ های رژ لب های قابل استفاده در فصل پاییز رنگ های زرشکی، آجری، قرمز تیره و هر رنگ گرم دیگری که با سایه ی انتخاب شده هارمونی داشته باشد.

انتخاب رژگونه برای آرایش پاییزی

 اگر تا این مرحله از آرایش را پیش بردید ادامه آرایش کار راحتی است. برای رنگ رژ گونه تنها کافیست رنگی را انتخاب کنید که هارمونی خوبی با رنگ رژ لب و سایه شما داشته باشد به طور مثال اگر سایه قهوه ای را میپسندید از رنگ کرم یا آجری کم رنگ برای رژگونه استفاده کنید و یا اگر از سایه طوسی استفاده میکنید ترکیب رنگی از صورتی را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید رژ گونه زیاد آرایش شما را خیلی غلیظ و نا زیبانشان میدهد. نکته آخر برای زدن رژگونه حتما از یک براش نرم استفاده کنید تا زیرسازی شما را خراب نکند.

برای داشتن یک ترکیب موی زیبا با آرایش پاییزی مقاله جذاب ترین رنگ موی پاییزی ۲۰۱۹ را بخوانید

در کل برای آرایش پاییزی به علت سرد بودن هوا استفاده از فیکساتور و پودر بیک توصیه نمیشود. چون به اندازه کافی پوست خشک است و احتمال تعریق خیلی کمست.

اگر برای مهمانی شبانه میخواهید آرایش کنید و ممکن است در محیطی با هوای گرم حضور داشته باشید، میتوانید از فیکساتور برای کل صورت یا پودر بیک برای دور چشم استفاده کنید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه