صورتی زیبا با آرایش لایت یا ملایم

written by هانیه زاهدی 31 مرداد 1399
زیبایی صورت با داشتن آرایش ملایم یا لایت

آرایش لایت یا سَبُک و یا به اصطلاح ملایم، به آرایشی گفته می شود که در نگاه اول چندان مشخص نبوده و از رنگ های روشن بهره برده است.

این نوع آرایش معمولا برای محل کار، دانشگاه، دورهمی های دوستانه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی هم دارد. مزیت استفاده از این نوع آرایش این است که در عین حال که نمی خواهیم آرایش تند و غلیظ داشته باشیم، چهره خسته و بی روح به نظر نمی رسد.

تِم این نوع آرایش بیشتر متمایل به طیف صورتی، نارنجی و کرم بوده که صورت را بشاش نشان می دهد. مدت زمان اندکی که صرف آرایش لایت می شود، از دیگر مزیت های آن است.

در این مقاله بانوی شهر قصد دارد شما را با یک نمونه آرایش ملایم آشنا کرده و در ادامه چند نمونه از این نوع آرایش را بر چهره افراد مشهور می بینیم.

آرایش لایت

آموزش آرایش لایت

وسایلی که برای این آرایش نیاز دارید:

  • کرم مرطوب کننده
  • پرایمر
  • کرم پودر
  • کانسیلر (اختیاری)
  • سایه و مداد ابرو
  • خط چشم
  • ریمل
  • رژ لب و رژ گونه

آرایش خود را با کرم مرطوب کننده آغاز کنید. مرطوب کننده سبب لطیف شدن پوست شده و اجازه می دهد مواد آرایش بهتر روی پوست بنشینند.

مرحله بعد استفاده از پرایمر است. چنانچه میخواهید آرایش شما برای مدت طولانی تری باقی بماند، از پرایمر استفاده کنید. پرایمر به عنوان پایه ای برای آرایش عمل می کند.

سپس نوبت به کرم پودر می رسد. دقت کنید کرم پودری را انتخاب کنید که تفاوت چندانی با رنگ پوست شما نداشته باشد تا هنگامی که روی پوست قرار می گیرد تضاد رنگ آن با پوست طبیعی خودتان مشهود نباشد. یک آرایش بدون استفاده از کرم پودر، آرایش کاملی نیست.

بیشتر بخوانید:  لوازم آرایشی و زیبایی که کاملا اشتباه استفاده می کنید

آرایش لایت

برای استفاده از پرایمر و کرم پودر آنها را در قسمت های مرکزی صورت قرار داده و به کمک پد آرایشی و یا براش مناسب با حرکات دایره ای وار پخش کنید.

سعی کنید حرکات دست یکنواخت باشد تا ناهمواری و رد روی پوست ایجاد نشود.

در صورتی شما به کانسیلر نیاز پیدا می کنید که کرم پودر پوشش دهی و کارو خوبی نداشته باشد. چنانچه کاور کرم پودر مناسب باشد، نیازی به استفاده از کانسیلر نیست.

در ادامه رژ گونه ای کمرنگ را انتخاب کرده و به کمک براش پُرزدار، از روی گونه تا نزدیکی چشم ها با زاویه ای مناسب بکشید.

به یاد داشته باشید برای استفاده از رنگ رژ گونه و یا سایه، اگر می خواهید از طیف رنگی خاصی استفاده کنید، در ابتدا با ملایمترین و کم رنگ ترین رنگ آن طیف شروع کرده و در صورت تمایل شدت رنگ را بیشتر کنید.

برای آشنایی با نحوه زدن رژگونه براساس شکل صورتتان مقاله چطور با توجه به فرم صورت رژ گونه بزنیم؟ را بخوانید.

اگر مایل بودید می توانید به کمک هایلایتر اندکی گونه ها و پل بینی خود را جلا دهید. البته این کار معمولا در آرایش لایت انجام نمی شود اما هستند کسانی که از آن استفاده می کنند.

برای آرایش چشم هم می توانید از کانسیلر یا پرایمر به عنوان کرم پایه استفاده کنید. آنها سبب پوشش دهی مناسب چروک های پشت و یا اطراف چشم شده و آرایش چشم را به مدت طولانی حفظ می کنند.

آرایش لایت

از پَلِت سایه، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. رنگ را به کمک براش مناسب بردارید و با حرکات دایره ای کوچک و ملایم، پشت چشم بکشید.

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه چند پاک کننده طبیعی آرایش در خانه

در آرایش لایت معمولا از یک رنگ سایه استفاده می شود اما اگر تمایل به استفاده از دو رنگ دارید، دقت کنید که رنگ تیره تر برای قسمت خارج پلک و رنگ روشنتر برای قسمت های داخلی و میانی پلک استفاده می شود.

بعد از آرایش چشم، نوبت خط چشم است. می توانید از خط چشم مدادی، ژله ای و یا مایع استفاده کنید. هر کدام که ترجیح شماست. اما افراد مبتدی بهتر است از خط چشم مدادی استفاده کنند.

کشیدن خط چشم را از قسمت خارجی پلک آغاز کرده و با زاویه ای مناسب و دلخواه، به سمت میانی چشم هدایت کرده و سپس به جزئیات بپردازید.

ریمل زدن، تکمیل کننده آرایش چشم است. ریمل را از قسمت ریشه مژه به آرامی به بالای آن بکشید. چندین بار این حرکت را تکرار کنید تا مژه ها حجم و رنگ مناسب پیدا کنند.

بهتر است هنگام ریمل زدن مقداری برس ریمل را در قسمت ریشه مژه با آرامی به چپ و راست حرکت دهید تا مژه ها به هم نچسبند.

چنانچه ابروهای کم پشتی دارید، می توانید به کم یک مداد ابرو یا سایه ای مناسب، داخل ابروها را پر کنید.

قسمت پایانی آرایش، زدن رژ لب است. قبل از رژ زدن، به لبهای خود نرم کننده لب بزنید.

استفاده از این نرم کننده سبب یکنواختی بافت لب شده و هنگامی که رژ روی آن قرار می گیرد، ناهمواری نخواهد داشت. برای رژ لب می توانید از رنگ های روشن مات یا براق استفاده کنید.

آرایش لایت

آرایش لایت یک آرایش طبیعی و لطیف است. هرگز به بهانه کمبود وقت، صورت خود را بی حال و خسته در انظار قرار ندهید. به کمک این آرایش می توانید ساده و با اعتماد به نفس در جمع ظاهر شوید.

بیشتر بخوانید:  چطور رژ لب قرمز انتخاب کنیم؟

در ادامه چند نمونه از آرایش ملایم را در سلبریتی ها شاهد هستیم:

ژی ژی حدید Gigi Hadid

زِندایا Zendaya

آرایش لایت

لی لی آلدریج Lily Aldridge

سوفی ترنر Sophie Turner

آرایش لایت

امیلی راتایکوفسکی Emily Ratajkowski

جنیفر لوپز jennifer lopez

آرایش لایت

زویی سالدانا Zoe Saldana

اشلی گراهام Ashley Graham

بریس دالاس هوارد Bryce Dallas Howard

آرایش ملایم

جِنِل مونی Janelle Monáe

آرایش ملایم

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه