با دستگاه ویزرلیپو در پیکرتراشی آشنا شوید

written by ژاله نوذری 29 اسفند 1397
دستگاه ویزرلیپو در پیکرتراشی چیست

بر اساس برآوردهای صورت گرفته در سال 2015، هزینه های صرف شده برای صنعت جراحی و خدمات زیبایی در جهان بیش از 20 میلیارد دلار بوده است و مطالعات انجام شده در سال 2019 نشان داد که این مقدار به 27 میلیارد دلار افزایش یافته است. نیمی از این هزینه ها صرف عمل جراحی زیبایی شده است و نام لیپوساکشن در بیشتر این جراحی ها دیده می شود. بدین خاطر بسیاری از افراد در این فکر هستند که آیا لیپوساکشن گزینه مناسب درمانی برای آنان است یا خیر؟

امروزه جديدترين روش رفع چربی­ ها با دستگاه ویزرلیپو (VASER Lipo) صورت می گیرد. VASER Lipo كه خلاصه شده عبارت Vibration Amplification of sound Energy Resonance (تشديد ارتعاشات رزونانس انرژي صوتي) است نوعی روش جراحی پیکرتراشی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است.

بانوی شهر شما را با با دستگاه ویزرلیپو در پیکرتراشی آشنا می سازد.

ویزرلیپو چیست؟

ویزرلیپو نوعی پیکرتراشی (لیپوساکشن) است و هدفی مشابه با پیکرتراشی دارد (حذف چربی و کمک به بهبود خطوط منطقه خاصی از بدن). در ویزرلیپو از انرژي حاصل از تشديد ارتعاشات براي کوچک كردن چربي­ها و راحت كشيده شدن آنها استفاده مي شود. اين روش موثرترین راه براي رهایی از چربيهاست.

دستگاه ویزرلیپو

در ویزلیپو

 • رگ ها، اعصاب و بافت همبندي موجود در ناحيه مدنظر، دست نخورده باقي ميماند و به همین خاطر در نهایت ظاهري صاف ايجاد ميشود و ترميم آن نيز در مدت زمان کمی اتفاق ميافتد.
 • درد بسیار كم است و احتمال تورم و كبودي نيز به حداقل خود ميرسد.
 • پيكرتراشي با ظرافت خاصی صورت می گیرد.
بیشتر بخوانید:  جراحی چال گونه (Dimpleplasty) چیست؟

تفاوت اصلی بین لیپوساکشن سنتی و ویزرلیپو در تکنولوژی مورد استفاده آن است. این روش جایگزینی نوآورانه برای لیپوساکشن سنتی است و در آن از امواج صوتی استفاده می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، در ویزرلیپو از دستگاهی استفاده می شود که امواج صوتی را تولید می کند. این انرژی اولتراسوند سپس به آرامی چربی را در نواحی مد نظر درمان کاهش می دهد. این روش شامل قرار دادن لوله ای زیر پوست است که اجازه می دهد چربی ها از بدن خارج شوند.

در اینجا راهنمای گام به گام این روش توضیح داده می شود:

 • جراح محل درمان را با یک محلول نمکی مخصوص تزریق آماده می کند. این امر باعث می شود درد آن کمتر شود. همچنین ناحیه هدف را تعیین می کند و این امکان را فراهم می سازد که حذف سلول های چربی آسان تر شود.
 • جراح سپس برش های کوچکی را برای قرار دادن پروب های کوچک در داخل اندام ایجاد می کند. این دستگاه ها فرکانس اولتراسوند را تولید می کنند و ارتعاش آن موجب ریز شدن سلول های چربی می شود.
 • فرکانس بافت اطراف محل درمان را دست نخورده نگه می دارد. بنابراین، حتی وقتی که سلولهای چربی از بین می روند، به بافت های اطراف آسیبی نمی رسد.
 • سلول های چربی ریز شده با محلول نمک ترکیب می شوند. آنها با استفاده از کانول های خاص از طریق دستگاه خارج می شوند.

دستگاه ویزرلیپو

ویزرلیپو در چه نواحی بدن کاربرد دارد؟

ناحیه شکم یکی از شایع ترین زمینه های درمان به وسیله این روش است. در واقع، بسیاری از بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید این روش را انتخاب می کنند. ترکیب ویزرلیپو با آبودینوپلاستی این امکان را فراهم می سازد که نتایج بهتر و موثرتری حاصل شود.

بیشتر بخوانید:  با انواع جراحی زیبایی اندام آشنا شوید

علاوه بر ناحیه شکم شما می توانید از دستگاه ویزرلیپو برای نواحی دیگر بدن همچون سینه، چانه، زانو، گردن و ران نیز استفاده کنید.

آیا ویزرلیپو عوارضی دارد؟

مانند هر عمل جراحی زیبایی و یا جراحی پلاستیک ویزرلیپو نیز بدون خطر و یا بدون عارضه نیست. پس از انجام ویزرلیپو احتمال دارد ناحیه مدنظر متورم و کبودی شود. به همین دلیل بهتر است که جراح پلاستیک با تجربه ای را انتخاب کنید.

شرایطی وجود دارد که می تواند اثربخشی و ایمنی روش ویزرلیپو را کاهش دهد که عبارتند از:

 • اختلالات بافتی
 • زخم بیش از حد
 • کلاژن بیش از حد
 • علائم کششی
 • لوپوس اریتماتوز
 • بیماری های سیستم غدد درون ریز

 به طورکلی

ویزرلیپو در پیکرتراشی روشی نوین است که باعث کاهش چربی بدن می شود و نسبت به سایر روش ها درد کمتری به بیمار وارد می شود و عوارض جانبی اندکی دارد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط را بخوانید

بدون دیدگاه